Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płyn w zatoce Douglasa


Gość iza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sam problem. Od 1,5 roku mam duzo plynu w zatoce Daglasa i codzienne bole. Biore rowniez tabletki antykoncepcyje.Czy przy braniu tabletek jest normalne gromadzenie sie takiego plynu? Slyszalam ze taki plyn pojawia sie tylko po owulacji a ja oczywiscie jej nie mam... Wiec o co chodzi ? W najblizszym czasie bede miala wykonana laparoskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic grznego co to znaczy? miałam ostre bóle wylądowałam w szpitalu, leczyli mnie zachowawczo- rozkurczowe leki i na wypisie mam płyn w zatoce douglasa 3.7x2.8cm, czy taka ilosc jest grozna i moze prowadzic do ostrych kolek , które wciąż m,am?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

ja miałam też ale wg lekarza to zw z cyklem. może lepiej sprawdzać to raz na jakiś czas - ja byłam 2 razy w ciągu tygodnia i za drugim juz powiedział że jest w ilości znikomej.z kolei wg chirurga u którego tez byłam u młodej kobiety to normalne (ale nie biorę tabletek anty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stwierzono obecnosć plyny za macicą w zatoce douglasa. Lekarz pwoeidział, ze to normalne, bo moge mieć nawrót endometriozy, ale ja się martwię. Wszedzie w necie znajduję informacje, ze to patologia, moze być tez objawem nowotworu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wiem też, ze jego niewielka ilośc jest rzeczą normalną zaraz po jajeczkowaniu, ale ja byłam wówczas w 21 dniu cyklu. Płyn był za macicą i obok jajnika. Jajniki na obrazie usg, w normie, nie powiekszone, nic mnie nie boli, mam regularne krwawienia, więc skąd ten płyn? czy przy nawrocie endometriozy to normalne? prosze o odpowiedz, kogoś kompetentnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam płyn w zatoce Douglasa. Byłam operowana już raz 9 miesięcy temu, w chwili obecnej mam znowu cystę 9x9 mm. Jak to leczyć i jaka jest przyczyna powstawania tego ??? Proszę o odp. Jutro idę do szpitala. Z góry dzięki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dowiedziałam się ,że mam płyn w zatoce douglasa,około 30ml,mam przyjść za tydzień na kolejną wizytę,małe ilości tego płynu są prawdopodobnie zawsze obecne.mój doktor kazał za wcześnie się nie denerwować,jestem po poronieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam problem. Tez mam plyn w daglasie. Problem jest taki ze mam usuniete jajniki i macice. Ale na USG widac kawalek jajnika. Byla na tym fragmencie jajnika torbiel i teraz jest rozlewisko w daglasie. Co zrobic i czemu tak mam? Czy czeka mnie ponowna operacja?Czy mam sie martwic? Czy jest tu ktos kto moze dac mi odp.?Co mam dalej z tym robic?Bo tez mam bole brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ciekawaaa

Wczoraj byłam na USG brzucha i lekarz wykrył u mnie obustronnie przy macicy wony płyn grubości - po lewej 16 mm, po prawej 9 mm. Zgłosiłam się na USG ponieważ bardzo często bolał mnie brzuch. Ale bardzo boli mnie krzyż czy to z czegoś wynika ? I dlaczego on tam jest ? Czy zagraża życiu czy zdrowi ? Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Chciała bym zapytac co może oznaczac 40 ml płynu w zatoce Douglasa? Badanie robione było w 23 dniu cyklu. Dodam , że mam 18 mm torbiel , 9 mm endometrium , hypoechogenne - paraovarialis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×