Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji przepukliny pachwinowej nawrotowej z użyciem siatki


Gość Maksymilian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maksymilian

Miesiąc temu miałem operację przepukliny pachwinowej lewostronnej nawrotowej z użyciem siatki metodą Lichtenstein. Szybko wracałem do sił i po 2 tygodniach juz czułem się na tyle dobrze, aby swobodnie chodzić. Po 3 tygodniach od operacji podniosłem deskę do prasowania (nie waży więcej niż 5 kg i podniosłem ją nie zginając się ). Od tamtego czasu czuję ból raz w lewej pachwinie raz w prawej podobny do szczypania lub kłucia. Minął już tydzień, a ból nadal nie ustępuje, czasami mam wrażenie jakby promieniował do nogi. Byłem u chirurga, który stwierdził, że nie ma nawrotu ani z prawej strony też nie wyszła przepuklina i kazał się uzbroić w cierpliwość. Z badania USG też wyszło wszystko w porządku. Moje pytanie jest takie. Z czym związany jest ten ból i jak długo może trwać? Czy to ma związek z wszczepieniem siatki i z tym że dźwignąłem deskę? Jaki ciężar mogę podnieść? Max 5 kg? Mniej? Żaden lekarz nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi. Mam 29 lat, pierwszą operację miałem 14 stycznia bez użycia siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny ból jaki Pan przedstawia prawdopodobnie nie ma żadnego związku z przeprowadzoną operacją plastyki przepukliny pachwinowej. Te dolegliwości mogą sugerować nerwoból związany z patologią w zakresie kręgosłupa, ujścia korzeni nerwowych z kręgosłupa. Takie bóle z reguły ustępują po leczeniu przeciwbólowym. Zapewne trzeba by było wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. O postępowaniu diagnostycznym powinien zadecydować lekarz rodzinny. Jeśli to była operacja wznowy przepukliny radziłbym zachować ostrożność w obciążaniu mięśni brzucha przez około 3 miesiące po zabiegu. Najbardziej restrykcyjny w tym względzie powinien być pierwszy miesiąc. Trzeba uważać oprócz ciężarów (około 5-10 kg) także na kaszel i zaparcia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam operacje 9 lutego ze wstawieniem siatki kilka dni po operacji 2 razu zemdlalam mialam bardzo silny i ostry bol okoliuy uda mam do tej pory zawroty glowy straszny klujacy bol strasznie boli mnie okolica nogi czuje zupelnie inne to miejsce w dotyku nie wiem co robic dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×