Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból palca tydzień po wyjęciu szwów


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Skaleczyłam głęboko kciuk prawej dłoni po wewnętrznej stronie - dwa tygodnie temu był on zszywany. Na zdjęcie szwów - zaledwie trzech - poszłam tydzień temu do pielęgniarki. Opatrzyła mi ranę, wszystko wyglądało ładnie. I w sumie nawet mnie nie bolało, a dziś obserwuję nie tylko duży ból, ale opuchliznę całej dłoni - niewielką, po prostu trudno było pościągać pierścionki. (Natomiast lewa dłoń wygląda normalnie.) Widzę też, że wokół blizny jest zaciemnienie, tak jak by tam był siniak. Sęk w tym, że nie noszę od kilku dniu opatrunków. Poza tym, cały czas mam jakieś obowiązki, którym usiłuję podołać, a dziś właśnie sobie popracowałam nad upraniem dywanu. Ta blizna, bardzo jeszcze świeża, wciąż pracuje, ale też mam obawy, że wdało się jakieś zakażenie.Mam wrażenie, że boli mnie kość tego palca i ten niby siniak właśnie wzdłuż kości się ciągnie. Nie znalazłam odpowiedzi na pytanie i właściwie pewnie będę musiała się wybrać do lekarza zanim znajdę tu odpowiedź. Martwię się tym dość mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli rana była naprawde głęboka może to wynikac jeszcze z procesu gojenia i miejsca, w którym się ona znajduje. Jesli są wątpliwości co do możliwości zakażenia to najlepiej udać się na kontrolę do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Wydaje mi się, że jednak panikuję - problem polega na tym, ze palec w tym miejscu jest ciągle narażony na jakieś podrażnienia, poza tym blizna ciągle pracuje. Jest bolesna, ale nie ma żadnej podejrzanej opuchlizny, a palce to mi ogólnie u obu rąk po prostu spuchły. Nic się też nie zmieniło od tego czasu, kiedy pisałam posta. NIe byłam jeszcze u lekarza, bo jest weekend, ale jak coś się będzie naprawdę działo, to polezę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×