Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwna dziurka zaraz pod kością ogonową u dwulatka


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc otóż mój synek 2 latka od urodzenia ma dziwną dziurke zaraz pod koscią ogonową na początku pośladków,dzis byłam na bilansie i lekarka stwierdziła że pierwszy raz takie cos widzi i dała skierowanie do chirurga,ale bardzo mnie to martwi obawiam sie ze może to miec jakis wpływ na dalszy rozwój synka dodam że niejest to zadna ranka wygląda to tak jagby coś mu sie tam niedokonca zrosło błagam o pomoc co to moze być????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika

Witam, moja córeczka również ma podobne zagłębienie w tej okolicy. Byłam z tym u dwóch neurologów dziecięcych, oglądało ją również trzech lekarzy pediatrów i każdy z nich orzekł ze nie ma sie czym przejmowac. Ja jednak naczytałam sie w internecie różnych rzeczy (miedzy innymi o zakotwiczeniu nici kręgosłupa) i zamartwiam sie ciągle :( Jesli ktos z was zagląda jeszcze do tego wątku proszę o odpowiedz, co orzekli lekarze w przypadku tejze dziurki u waszych pociech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika

Moja córeczka ma teraz 21 miesiecy i ma tę dziureczke od urodzenia. Nie daje mi spokoju to, ze zaden z lekarzy nie powiedział mi co to takiego :/ A szukając w internecie tak jak wczesniej juz pisałam trafiłam miedzy innymi na takie strony http://tsc.olsztyn.blink.pl/ U mojej córeczki wygląda to podobnie tyle że znajduje się niżej, bo miedzy pośladkami. Na jednej z wizyt u neurologa zapytałam czy może to być związane z ukrytym rozszczepem kręgosłupa, pani doktor zapewnił mnie że nie ale nie powiedziała niestety, z czym w takim razie moze sie to wiązać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasia, niem.

witam moj synus tez mial taka dziurke.lekarz skierowal mnie do dzieciecego szpitala na oddzial chirurgiczny i tam od razu zrobili mi termin na operacje.powiedzieli mi ze musi to byc jak najszybciej wyciete poniewaz dochodzilo to do kregoslupa (0,5cm) i wtedy mogloby to byc niebezpieczne dla rozwijania sie.wycieli mu to (mial 8 miesiecy).na szescie wszystko dobrze zniosl.potem jeszcze byly dwie kontrole i juz jest wszystko dobrze.aha a od lekarza dowiedzialam sie ze moze to sie wziasc nawet z tego kiedy kobieta w ciazy zazywala malo kwasu foliowego wtedy ogonek nierozwinal sie do konca.dziele sie tym z wami poniewaz tez pierwszy raz spotkalam sie z takim czyms.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×