Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropień okołoodbytniczy mimo ustąpienia wymaga konsultacji?


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Pół roku temu pojawił się na moim pośladku ropień, nie skonsultowałam tego z lekarzem ponieważ nie uznałam tego za coś niebezpiecznego. Ból był nie do opisania, ogromna *krostka*, wokól zaczerwienienie, w srodku bylo cos sinego, ale jakoś to zniosłam, na ciele mam duzo krost, szczegolnie na plecach wiec do tego przywykłam. Wygoił sie samoistnie, ale miesiac pozniej pojawil sie inny znow, na zlaczeniu uda i posladka, w innym miejscu niz tamten. Zaden z nich sie nie przekól, poniewaz nie moglam tego nawet dotknac. mialam dreszcze i goraczke. Dopiero niedawno dowiedzialam sie co to jest, wczesniej uznawalam to jako zwykla wieksza krostke. Obydwa sie same wygoiły, zostaly po nich tylko sine plamki, niewielkiej wielkosci. Czy to wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem? moga wystapic jakies powiklania wywolane nie leczeniem ropnia? co podzialo sie z ta ropa, ktora nie wyplynela? moga wystapic kolejne nawroty? czy mogla powstac przetoka? zadnych innych objawow nie zaobserwowalam, ani wydzieliny z odbytu, ani jakiegokolwiek bolu w tych okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×