Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wirusowe zapalenie wątroby a badania okresowe i szczepienie


Gość mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wczoraj zaszczepiłem się pierwszą dawką szczepionki przeciw WZW typu B (Engerix). Czytając co nieco na temat tej choroby dowiedziałem się, że jednym z najczęstrzych sposobów zarażenia się są badania endoskopowe. Tak się składa, że ponad pół roku temu (początek grudnia) miałem robioną sinusoidoskopię (prywatnie w Lux Med), przed badaniem robiłem test na antyciała HBS, wynik był ujemny. Zastanawiam się teraz, czy w związku z tą sinusoidoskopią nie warto by powtórzyć badania na przeciwciała HBS, obawiam się tylko, że wynik może być zaciemniony (dodatni) w związku z przyjętą pierwszą dawką szczepionki. Dodatkowo, 3 miesiące po sinusoidoskopii, miałem standardowe badanie okresowe, które wykazało, że mam bardzo dobre wyniki krwi. Nie mam żadnych opisywanych opisywanych objawów WZW. Moje pytanie jest następujące - czy jest sens by w takiej sytuacji ponownie robić test na anty HBS, czy ten test powinien dać mi wiarygodne wyniki po przyjęciu 1 dawki szczepionki i czy ewentualne zakażenie WZW nie dałoby odzwierciedlenia w podstawowych wynikach badania krwi (robionego 3 miesiace po zabiegu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Podstawowe badania krwi nie wykrywają zakażenia i wynik może być całkiem prawidłowy. Proszę się zaszczepić pozostałymi dawkami, a za parę miesięcy wykonać kontrolne badanie poziomu przeciwciał. W przypadku zakażenia HBV wykrywa się obecność różnych przeciwciał w zależności od czasu jaki upłynął od zakażenia. Najlepiej poinformować również lekarza rodzinnego o takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×