Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Regeneracja nerwu strzałkowego


Gość Janusz z Radomia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wypadku tez mam opadajaca stope. Mam zrobiona dekompresje nerwu strzałkowego. Konsultacje miałem u profesora Andrzeja Radka. Operacja odbyła sie we WAM łódz. operował jego syn i bardzo polecam. Teraz mam ruch mały ale jest, byłby wiekszy ale zanikły mi miesnie w stopie bo nasi wspaniali lekarze albo mowili ze nic sie z tym nieda zrobic albo kazali czekac czekac. wrazie pytan podaje swojego email: mariusz.sieradz@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku uszkodzeniu uległ nerw strzałkowy w okolicy głowy kości strzałkowej (pod kolanem), kręgosłup jako źródło urazu, wyeliminowało badanie rezonansem magnetycznym. Teraz rehabilitacja, na początek elektrostymulacje, laser i coś jeszcze przez 10 dni. Proszę o podpowiedź, czy da coś ta rehabilitacja. Po lekturze wcześniejszych wpisów, zwątpiłem. Moja stopa opadła ale do poziomu 90 stopni podnoszę, problem jest aby stopę zgiąć (podnieść) do góry więcej. Po jakim czasie to może wrócić i czy wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było to troche dziwne nie miałem żadnych wypadków ani stłuczeń oraz żadnych operacji nic :( , od 6 dni mam nie samowite bóle nogi prawej ( piszczel ) lekarz stwierdził ze to nerw strzałkowy został uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z problemem opadajacej stopy borykam sie od17miesiecy .Operacja kregoslupa ,zabiegi roznego rodzaju, basen i cwiczenia troche poprawily stan mojej nogi ale do sprawnosci .jako takiej jej daleko .Malymi krokami ale do przodu ,.nie wolno spoczac na laurach tylko dalej walczyc a czas ucieka. Prawdopodobnie do 24 miesiecy moze nerw strzalkowy sie odbudowac ale trzeba go stymulowac , bardzo wazne jest wczesne rozpoznanie przyczyny jego porarzenia i odbarczenie.Madry neurolog lub neurochirurg oraz rehabilitant z doswiadczeniem moga z tym uciazliwym schorzeniem sobie poradzic ale trzeba dzialac szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Rozwitą. Podzielam odczucia i cierpienia wszystkich cierpiących z powodu urazu nerwu strzałkowego. W moim przypadku noga opadała, nie było czucia - chwilami zwątpienie. Po trzech rehabilitacjach zaczęłam odzyskiwać czucie w nodze . Potrafiłam określić miejsce, charakter i skalę bólu. Kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że cierpię - odzyskałam wiarę na uratowanie nogi. Opieka neurologa, ortopedy i lekarza domowego była bardzo dobra Lekarze zadbali o to by , między rehabilitacjami nie było dużych odstępów czasowych. Ja dbałam o to, by w domu ćwiczyć oraz dużo chodzić (koniecznie trzeba mimo bólu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałaś takie szczęści jakie ja parę lat do tyłu z lewą nogą. Dobra , szybka rehabilitacja i lekarstwa w zastrzykach bardzo szybko, bo po około dwóch miesiącach moja stopa nie była już opadająca .Dlatego gdy ta przypadłość dotknęła prawej nogi brałam zastrzyki ale ból był tak ogromny ,że przez miesiąc nie potrafiłam wyjść z łóżka i nie zdawałam sobie sprawy że na kręgosłupie mam przepukliny i tylko operacja może odbarczyć nerw strzałkowy .Kiedy wygramoliłam się z łóżka ,rozpoczęłam rehabilitację, bez poprawy ,potem był szpital neurologiczny ,różne badania i skierowanie na operację.Termin za 7miesięcy a czas działał na moją niekorzyść potem wizyty u neurochirurga i kwalifikacja do przyśpieszenia operacji która wykonano po 4i pół miesiąca od opadnięcia .Teraz wiem ,że za póżno ale się nie poddaję bo poprawa jest ale bardzo mała ale i to cieszy.Optymistom żyje się lepiej,trzeba walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. 18.12.2014 miałem wypadek przecielem piłą spalinowa sobie nogę. po operacji tego samego dnia maks 3 godz po wypadku operacja trwała 2-38 min. lekarze mówili ze zszyli mi tętnice i nerw oraz mialem lekko poszarpane ścięgno achillesa. dzisiaj 05-01-2015 mogę ruszac palcami gora dól z delikatnym bólem sama rana nie boli tylko od 10 dni stopa strasznie mi *mrowi* az spać nie mogę czasami az krzyknę z bólu. noga jest ciepla kolory wróciły i opuchlizna zeszła. Lekarze mówili ze to mrowienie to norma przy regeneracji nerwu. Miał ktoś coś podobnego i jak długo to może trwać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Do GONI. Opadają mi stopy podczas chodzenia od ok. półtora roku. Nic mnie nie boli, no, może mam ciężkawe nogi. Miałem zastrzyki Vitalin i Milgama, oraz elektrostymulację, laser, wodne masaże i coś tam jeszcze. Nic nie pomogło. Może za późno, taka jest teraz służba zdrowia. Może znajdę masażystę od neuromobilizacji. Może vitafon pomoże. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna z Sandomierza

Cwiczenia cwiczenia cwiczenia konsulracja u wielkiego specjalisty normalnego czlowieka o zyczliwym podejsciu do kazdego pacjenta prof A RADKA tylko on pomoze i poprowadzi dalej wdzieczna pacjentka Anna z Sandomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim problemem jest niemoc w palcach prawej stopy, nie mogę normalnie chodzić utykam, oparcie na stopie mam mocne ale gdy przechodzę do oparcia na palcach brakuje mi siły i efekt utykania, odczuwam wtedy taki mdły ból, palce są sprawne, jest pełne czucie ale nie ma siły na odbicie. Z badań wynika, że problem jest w odcinku lędźwiowym kręgosłupa,na skutek zmian a to: dehydratacja krążków międzykręgowych,L4,L5,L5-S1 zwężone, L3-L4 uwypuklony na gł.3-4m.Pogrubienie wiązadeł żółtawych, zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych L3-L4 ograniczenie rezerwy objętościowej kanału kręgowego na tym poziomie ze zmniejszeniem jego wymiaru poprzecznego i uciskiem korzeni nerwowych.Oba otwory międzykręgowe i zachyłki boczne zwężone, uciśnięty zwój nerwowy L3 prawy.Oba otwory kręgowe L4,L5 zwężone, zwoje nerwowe L4 uciśnięte. Z diagnoz lekarzy wynika że jest ucisk na nerw strzałkowy. Brałem przez 3 miesiące NIVALIN,elektrostymulacje pomogło niewiele. Po trzech miesiącach ćwiczeń mc.kenziego i trzy razy w tygodniu basen(żabka,kraul,i w znak)przestałem brać leki przeciwbólowe na kręgosłup, ból w krzyżu ustępuje ale stopa pozostaje bez zmian. Bardzo proszę o radę co dalej. Lekarz stwierdził, że operacja nie gwarantuje przywrócenia sprawności palców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja w wyniku wypadku w pracy przeciąłem sobie w lewej nodze, scięgno achillesa, tetnice tylna piszczelowa, nerwy łydkowy i piszczelowy. Achilles został zszyty. Natomiast tętnica i nerwy nie.Moja główna bolaczką jest brak czucia od miejsca przeciecia 15cm ponad pietę, tył podudzia. Całkowitego czucia nie ma,spód podeszwy łacznie z pieta do miejsca przecięcia. Od sierpnia minęło juz dobre 4miesiace. Jeździłem na konsultacje w sprawie przeszczepu kablowego nerwu piszczelowego do dwóch lekarzy. Jeden z Wrocławia dał mi termin na 6kwietnia, to juz bedzie ponad 8 miesięcy od urazu a zaleca robic sie do 6miesiecy ze względu na dobre wyniki. I pobieranie nerwu miało by byc ze zdrowej nogi, co budzi moje obawy, czy całkowicie nie bedzie zniesione czucie na zdrowej stopie w miejscu pobrania nerwu. Z koleji drugi lekarz zgodził sie wykonac zabieg wczesniej, miał byc w grudniu. Z powodu wizyty we Wrocławiu, opóźni się. termin pewnie po świetach. Ale warunek 6 miesięcy spęłniony. Tu lekarz chce pobierać nerw łydkowy z chorej nogi. I poniżej miejsca przeciecia nerwu łydkowego, czyli częsci odciętej i jak zabraknie to powyzej przeciecia . I pytanie czy ta część odcieta jeszcze się nadaje. Lekarz tego nie oceniał. Nie chciałbym sie tego dowiedzieć w trakcie operacji, która jest bardzo, bardzo droga, 10tys, bo w tym przypadku prywatnie. Te dwie rozbierzne wersje operacji bardzo utrudniaja podjecie własciwej decyzji. Mój stopień uposledzenia skupia się najbardziej na braku czucia skóry goleni i całej podeszwy z pieta. Ruchowo palce bardzo słabo zginam, najmocniej palucha. Nie odwodzę czterech palców od siebie tak jak w zdrowej nodze. Wiem że w przypadku nerwu strzałkowego jest to o wiele lepsza sytacja.Ale czy ktoś miał podobna sytuacje z porażeniem nerwu piszczelowego. Czy robiliście przesczep kablowy. Czy z opisanej przeze mnie sytuacji, mozecie kogoś polecic do wykonania zabiegu. Czy do ryzyka efektu operacji warto ją wykonac?Proszę o odzew. Pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !Mam problem z nerwem strzałkowy nogi 6 miesięcy .4.miesiące czekałam na wyniki. Teraz Mam przepisana rehabilitację i poczekam jeszcze 4 miesiące. To jest chore co nasz rząd wyprawia.Ból jest nie niedozniesienia spie po 1 godzinie i wyje po 2godziny z bólu leki nie pomagają.Prędzej się wykoncze niż się doczekać pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 26.09.2017 przeszłam operacje całkowitej protezy stawu biodrowego lewego, w wyniku operacji został uszkodzony nerw strzalkowy stopa strasznie boli nie radze sobie z tym bolem jest nie do zniesienia, nie mogę podciągnąć stopy do góry. Lekarze nie chcieli dac mi skierowania na badanie emg nerwu twierdząc ze wynik tego badania jest rzetelny po 3 m-cach od operacji w co nie chce mi się wierzyć. Na własną rękę chodziłam do fizjoterapeutów na masaże i elektrostymulacje, dodatkowo przez 2 tygodnie mialam rehabilitację ośrodku. Poprawa nieznaczna ruszam troszkę palcami minimalnie unosze stopę. Teraz czekam na rehabilitację na oddziale mam nadzieje ze tam zrobia mi badanie przewodnictwa. Najbardziej na tą chwilę dokucza mi ból stopy który bardzo mnie meczy biorę alanerw od 4 tygodni nic nie pomaga, mam dość słuchania ze jeśli boli to dobry znak bo już nie wytrzymuje jestem wykończona. Proszę o jakąś rade wskazówkę co mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy może ktoś miał transfer mięśnia piszczelowego w miejsce  mięśnia strzałkowego , jako rozwiązanie przy  porażeniu nerwu strzałkowego?  Nerw strzałkowy jest   całkowicie porażony i żadne stosowane  leczenie nie dało efektu. Porażenie nastąpiło po wstawieniu endoprotezy st.biodrowego, nerw został zbyt mocno naciągnięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Denisasus

Приветствую Вас. Товарищи!
Наша компания предоставялет интим услуги, лучшие телки с буферами, голые письки, отборная порнушка, анал, лесбиянки, все на нашем сайте.
Наша сайт - https://lyapota.pro/

Заходи и дрочи по полной !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×