Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W zakresie najądrza widoczny obszar hypoechogeniczy


Gość Niepewny

Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 16 lat przechodziłem(z powodu niemożności całkowitego zejścia napletka przy wzwodzie zabieg obrzezania,poprzedzony wycięciem wędzidełka)zabieg obrzezania po którym stwierdzono u mnie zwężenie cewki moczowej,po pewnym czasie przeszedłem również trzykrotną kalibracje,po ostatniej kalibracji ból utrzymywał się przez okres miesiąca.Po wizycie u lekarza-urologa wysłąno mnie na badania USG po którym stwierdzono że wszystko jest ok,ale mimo wszystko czuje ból-lekarz mówił że to blizny mogą tak reagować na zmiany pogody(???nie wiem czy to prawda???).Po badaniu wynik USG brzmiał następująco: ,,USG jąder. Jądra w worku mosznowym Jądro prawe w wymiarze poprzecznym 26x18mm,w wymiarze podłużnym 31x20mm. Najądrze prawe szer.5,1 mm. W zakresie najądrza prawego widoczny obszar hypoechogeniczy wielk.4,7mmx3,8 mm -przewody odprowadzające?-do kontroli USG(w tej linijce nie wiem co znaczy ten znak zapytania i czemu urolog nie skierował mnie na to badanie USG przewodów odprowadzających) Jądro lewe w wymiarze 24x17mm,w wymiarze podłużnym 35x16mm. Najądrze lewe szer.10mm,również z dwoma obszarami hypoechogenicznymi o wym. 3,4x2,9mm,drugi 3,5x4,6mm. Struktura obydwu jąder zachowana.Prawidłowa ilość wolnego płynu w osłonkach obu jąder. Cech żylaków powrózka nasiennego obustronnie nie stwierdza się. Bardzo proszę o odpowiedź,ponieważ jest to dla mnie sprawa najwyższej obecnie wagi(MAM DOPIERO 21 LAT),nie wiem czy urolog który mnie prowadził poważnie podszedł do sprawy i dobrze zrobił twierdząc że nie mam się czym przejmować-BARDZO PROSZĘ O DIAGNOZE-Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zmiany hipoechogeniczne moga być poszerzonymi przewodami odprowadzającymi nasienie. Za 3 miesiące należy wykonac badanie usg kontrolne. Przez co będzie można porównać oba wyniki badań, ocenić czy zmiana ulega powiększeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×