Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częste wymioty i nudności


Gość sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!moim problemem są częste wymioty i nudnosci. wymioty dopadaja mnie w kazdym miejscu, praca dom,spacer i o kazdej poze dnia czasami sa dla mnie uciazliwe, nawet kiedy nie mam czym zwymiotowac poniewaz jestem przed posiłkiem a one sie pojawiaja tak jakby cos mnie do nich zmuszało nawet nie myslac o ich nawet jak mnie mdli i tak sa wymioty!!gdy zwymiotuje wszystko jest juz ok!czasami wymiotuje posiłkami a czasami sama jakby woda bo nie mam czym.Dodam ze nie mam problemów psychicznych zwiazanym z celem zwymiotowania!!Dodam ze mam 24 lata(jestem osoba niestresujaca sie ale mam tez problemy z niedoczynnoscia tarczycy podwyzszone tsh 7,50 miałam za to robione usg tarczycy ale nie wykryto zmian) ) w wieku młodszym jakies dobre kilka lata temu dostałam grypy o charakterze wymiotnym gdzie wymiotowałam przez cały czas przez pare dni, wczesniej nigdy nie miałam problemow z wymiotowaniem od tego czasu mam z nimi spory problem.Czy moze to byc sygnał jakiejs choroby przełyku albo żoładka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może to świadczyć o stanie patologicznym w zakresie przełyku, żołądka lub dwunastnicy. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z lekarzem. Zapewne będzie konieczne wykonanie USG jamy brzusznej oraz także gastroskopii. O tym zadecyduje lekarz po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moja mama ma tosamo juz okolo 3 lata , wymituje doslownie po kazdym posilku .przyjmuje jej sie tylko cherbata . Jest juz po badaniach wszelkiego rodzaju i nikt niewie co jest powodem tych wymitow . Juz sie zastanawialam czy to nie bulimia, ale ona niema wcale apetytu wrecz przeciwnie , zjada tylko jeden posilek dziennie i zaraz po zjedzeniu go zwraca. Prosze o pomoc , moze kto wie cos na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patrycha

Witam! Czy nadal masz te objawy czy może udało Ci się coś wybadać? Ja mam podobne objawy juz bardzo długo, podobnie jak u Ciebie wszystkie badania ok... Sama już nie wiem co robić, jest do uciążliwe... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wyjek rada lekarza

Ja tez to mam ale zajaram sobie Jana i przechodzi od paru miech sie z tym mecze.ale gdy zajaram jest ok jarajcie chwasty tylko nie szlugi bo zeymiotujecie szybciej git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ja miałam podobnie z 2 miechy wymiotowanie w pracy i już miałam dość , poszłam do lekarza niejednego każdy wysyła mnie na gastro (a ja nie chce iść trochę się boje*) wiem jaki duży jest endoskop z doświadczenia*)) na razie wciągam leki na refluks 2tyg i antybiotyki .jak to nie pomoże to sprawa nerwowa bo z tym tez miałam przejścia i wiem jak silnie potrafi oddziaływać na organizm. Z tego co cZytam po waszych wypowiedziach skoro ktoś wymiotuje i jednocześnie ma lęki znaczy ze 100% stany lekowe i trze a brać antydepresanty . Jak ktoś Tylko wymiotuje i nic - to raczej układ pokarmowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×