Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele endometrialne i endometrioza


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rok temu przeszlam zabieg laparoskopowego usuniecia torbieli endometrialnej prawego jajnika. po udanym zabiegu zaczelam starac sie o dziecko, gdyz lekarze uwazali ze to jest najlepszy sposob na prawdopodobne nawroty torbieli. zamiast planowanej ciazy pojawilo mi sie kilka kolejnych torbieli endometrialnych, tym razem na obu jajnikach. ponownie wkonano zabieg laparoskopii oraz stwierdzono endometrioze IV stopnia. Po pierwszym cyklu zaczelam brac zastrzyki - Lucrin depot w celu *wyciszenia* endometriozy. po niecalym miesiacu lekarz podczas badania stwierdzil trzy torbiele na prawym jajniku i dwa na lewym. nie byl w stanie powiedziec i wyjasnic skad sie wziely i dlaczego, sam stwierdzil ze nie ma pojecia i mi nie pomoze.jedyne co był mi w stanie powiedziec to to, ze sa to torbiele jednokomorowe i mam czekac na dalszy rozwoj. nie zlecil zadnych badan. dodatkowo zaczelam krwawic, co po zastrzykach powodujacych sztuczna menopauze jest lekko niepokojace. czy tego typu torbiele moga byc wynikiem rozpoczetego leczenia?mam je przerwac, zmienic?a moze zmienic lekarza...bo 3 zabiegi w ciagu roku raczej nie przyspiesza zajscia w ciaze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze powinnas zmienic lekarza i to jak najszypciej ja tez mam endometrioze i usuniety prawy jajnik ale naszczescie mam dwoje dzieci operacie mialam niecaly rok temu ale nie najlepiej sie czuje nie biore zadnych lekow to zalecenie mojego lekarza to tyle trzymaj sie i nietrac nadzieji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×