Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel boczna szyi


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat. Za ponad miesiac bede mniala zabieg. Beda mi usowac torbiel boczna szyi. Bardzo sie boje. Nie mam poejcia ktore znajeczulenie wybrac...ogolne, miejscowe czy moze przewodowe. Nie wiem ktore bedzie najlepsze i najmniej bolesne.Prosze o jak najszybsza odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie porozmawiać nie tylko z chirurgiem, ale też a anestezjologiem (przewodowe znieczulenie odpada - zła lokalizacja, a miejscowe przy tak dużej torbieli może nie wystarczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam to operowane w ubiegły wtorek , w znieczuleniu ogólnym (myślę, że inne nie wchodzi w grę, zresztą chyba lekarze o tym decydują), nie ma takiej możliwości żebyś czuła cokolwiek w znieczuleniu ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! u mnie torbiel boczna szyi pojawiła się wczoraj w ciągu ok. dwóch godzin. Po dwóch konsultacjach laryngologicznych, ściąganiu opuchlizny z szyi za pomocą igły, okazało, się, że na dodatek mam stan ropny. Musze jak najszybciej przyjąć szczepienia na żółtaczkę i udać się na operację. Moja torbiel podobno zlokalizowana jest na naczyniach krwionośnych, co nie jest zbyt dobrą informacją. Czy ktoś przeszedł coś takiego? Proszę napiszcie jakie~ś rzeczowe informacje na temat zabiegu, jego przebiegu, rekonwalescencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tydzień temu odkryłam na szyi guza jestem już po biopsji i prawdopodobnie to torbiel z płynną zawartością , czekam na wyniki ale na mojej szyli nadal jest twardy guz chociaż mniejszy niż przed biopsją ale jednak. Ja czekam na wyniki i bardzo się denerwuje na razie przyjmuje antybiotyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola nic się nie bój. Ja miałam 5 razy nakuwana torbiel i to czujesz jak zwykle ukłucię igłą:) daj znać po badaniu. 3 mam kciuki :) p.s. W razie pytań pisz :) ja już mam operacje za sobą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma torbiel boczny szyi.Ma mieć robioną operację w Łodzi w szpitalu dziecięcym. Czy to dobry szpital?Czy ta choroba jest grożna prosiłabym p opinię osobę która taką operację przeszła.Proszę o szybką odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma torbiel boczny szyi.Ma mieć robioną operację w Łodzi w szpitalu dziecięcym. Czy to dobry szpital?Czy ta choroba jest grożna prosiłabym o opinię osobę która taką operację przeszła.Proszę o szybką odpowiedż.Syn ma 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja miałam operacje torbiela bocznego i mam 25 lat. Jak to przy takiej operacji ma się narkoze ogólną i operacja moja trwała około 3 godzin. Ogólnie wszystko ok miałam dren założony w ranie przez 3 dni po operacji a później już było coraz lepiej jestem teraz pół roku po operacji i jestem zadowolona. Jak masz pytania to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamila

Witam! 3 czerwca mam mieć operacje-usuwanie torbieli szyi/naczyniaka limfatycznego lekarze nie są pewni co do diagnozy jednak skłaniają się ku torbieli. Po operacji mam leżeć od 7-10 dni w szpitalu chciałabym się dowiedzieć szczegółów na ten temat jak wygląda przygotowanie do takiej operacji i po wybudzanie z narkozy oraz *funkcjonowanie* przez pierwsze dni po niej. Zależy mi na szybkiej i szczegółowej odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Torbielek

Hej. Ja miałam torbiela szyi. Leżałam 9 dni po operacji co do narkozy u mnie było strasznie przez 2-3 godz po przebudzeniu później już coraz lepiej więc nie martw się a przygotowania u mnie były takie że dali mi najpierw tabletke uspokajająca i minęło z pół godziny i już mnie wzięli na sale operacyjna tam po paru minutach leżenia dali mi narkoze i robili co swoje:) nie ma się co bać ja jestem strasznie płocha i dałam radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. biopsja nie bolała ale naj lepsze jest to ze odebrałam wyniki niby nic nie ma ale mam mieć operacje 5lipca pytałam w szpitalu co to jest i oni nie wiedza lekarz prowadzący mówi ze torbiel a w szpitalu nie wiedza bo biopsja jest mało szczegółowo opisana wiec już sama nie wiem co mam o tym mysleć. Guzek jest ale mniejszy. i pytanie co dalej. prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×