Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pod szwem po operacji wycięcia wyrostka


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około 10-11 lat temu rozlał mi się wyrostek, operacja przebiegła prawidłowo, nie było żadnych komplikacji. Około roku - dwóch pod szwem pojawił mi się mały guzek ( podejrzewam, że od robienia "brzuszków" ) po pewnym czasie zniknął, więc nie byłem z tym u lekarza. Teraz tj. 11 lat po operacji pod szwem odczuwam delikatny ból, przy dotykaniu tego miejsca czuje jakieś zgrubienie pod skórą, prześwietlenie nic nie wykazało i lekarze mówią, że to nic nadzwyczajnego ( swoją drogą to samo mówili w szpitalu parę godzin przed rozlaniem się wyrostka ). Zaufania do lekarzy nie mam kompletnie ( prawdopodobnie przez 3 operację na torbiel - od 5 lat nie potrafią nic z tym zrobić i ciągle mam dosyć dużą i głęboką ranę ), dlatego pytam tutaj, może ktoś mi powie do kogo powinienem się z tym udać i ewentualnie co to jest i czym może być spowodowane ( chodzi głównie o to zgrubienie pod skórą pod szwem ). Z góry dziękuję za jak najszybszą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pójść do zaufanego chirurga. Może to być przepuklina w bliźnie pooperacyjnej. Wystarczy tylko badanie dotykiem, aby taką przepuklinę wykryć. Prześwietlenie RTG nie wniesie żadnych informacji na temat guzka. Trzeba wykonać USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×