Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prawy plat watroby niejednorodny z hyperechogenicznymi obszarami


Gość KATARZYNA ROSTECKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KATARZYNA ROSTECKA

prawy plat watroby niejednorodny z hyperechogenicznymi obszarami średnicy od kilku mm do 40x25mm, okragławe miejscami zlewajace sie w wieksze obszary, w ich otoczeniu naczynia krwionosne wnikaja do wewnatrze, naczyniaki?, ogniskowe stłuszczenia?. w celu jednoznacznego rozpoznania konieczne kt watroby. żyła wrotna 10mm. pecherzyk zolciowy, trzustka i przestrzen okolonaczyniowa w normie. nerka prawa o wym.podłużnym 115mmx16mm, lewa długości 120mm, kora szer. 18mm w obu jednorodna. śledzionai pecherz moczowy w normie.... prosze o wykasnienie cooznaczaja te wyniki...jestem zaniepokojona poniewaz w mojej rodzinie juz dwa pokolenia mialay problemy z watroba...babcia moja ma raka juz z przerzutami na trzustke itd...nie uleczalne najgorsze stadium, mama tez ma problemy od paru lat ale nie jest obciazona genetycznie. ja natomiast nie rozbilam sobie badan na *dziedzicznosc choroby*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trudno powiedzieć na podstawie tego badania co to właściwie za zmiany. Tak jak sugeruje lekarz przeprowadzający badanie należy wykonać tomografię komputerową, tym bardziej, że ma Pani dodatny wywiad rodzinny w kierunku chorób nowotworowych wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×