Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg na zrośnięty napletek z żołędziem


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat. Mój wiek kostny jest opóźniony o 2 lata, a okres dojrzewania rozpoczął się u mnie stosunkowo niedawno, około 3 miesięcy temu. Mój problem przedstawia się następująco. Nie mam problemów z osunięciem napletka w czasie spoczynku i wzwodu, aczkolwiek w czasie wzwodu nie schodzi on samemu do końca. Kiedy osuwam napletek tylko część zachodzi pod żołądź, a reszta nie chce ponieważ napletek jest zrośnięty w tych miejscach z żołędziem. Jak mogę rozwiązać problem? Jeśli jest konieczny zabieg to gdzie mogę dostać na niego skierowanie i czy jest on odpłatny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu Twojego problemu wynika, że masz zbyt krótkie wędzidełko napletka. Taką sytuację anatomiczną leczy się operacyjnie, bezpłatnie, na koszt NFZ. Zabiegi wykonuje się na oddziałach urologicznych. Oczywiście trzeba wcześniej leczenie uzgodnić z rodzicami i razem z nimi udać się do urologa ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemko

Panie doktorze . Mam 14 lat i od kąd pamiętam mam zrośniety napletek z żołedziem, penis w trakcie wzwodu jest pochylony w lewa strone, w dodatku żołądz jest jakby lekko *obrucony*. Chcialbym sie dowiedziec czy jesli bede zwlekac jeszcze kilka lat czy to bedzie duze utrudnienie przy zabiegu ? Jeszcze chcialem sie dowiedziec czy po *obrzezaniu* penis bedzie wygladac tak jak od innych zdrowych chlopaków ?:P Wlasciwie nie wiem czy bede obrzezany ale z tego co czytalem to tak *//.Wstydze sie powiedziec rodzicom . Prosze o odpowiedz . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 16 i mam stylu zrośniety napletek z żołędziem. Czy moge jakoś sam temu zaradzić czy tylko operacyjnie ? I dodam że w spoczynku moge zdjąć skórę do końca natomiast podczas zwodu mam problem ponieważ odczuwam ból. Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×