Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na odbycie przy wylocie bardzo twardy, niebolesny


Gość kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem wszytkie pytania opowiedzi, ale w moim przypadku guzek w ogole nie boli jest wielkosci wisni prawie przy wylocie odbytu i mam wrazenie, ze sie zwieksza problem u mnie tym wiekszy ze jestem aktualnie w pracy w norwegi zjazd mam dopiero po koniec wrzesnia. U mnie w rodzinie w sumie kazdy jak umieral umarl na raka tylko ojciec na zawal moj dziadek mial raka jelita grubego po jego smierci kilku z naszej rodziny a jest nas 11 dostalo skierowanie do poradni onkologicznej na badania genetyczne cos takiego od 35 roku zycia ja teraz mam 33 lata i nie wiem czy czekac i zglosic sie po przyjeździe...odżywiam sie nie regularnie glownie weglowodany potrawy miesne prawie zero zup owoce warzywa sporadycznie czesto nadużywam alkoholu w sumie oprocz ciezkiej pracy mam tryb siedzacy za duzo nie robie jedyne hooby to silownia cwicze regularnie z duzym obciazeniem...moje pytanie czy ten guzek mozna w jakis sposob pozbyc sie go farmakologicznie lub innymi sposobami bez inwazyjnymi, w zyciu jestem homofobem i nie potrafilbym komukolwiek cokolwiek wsadzac mi w tylek juz taki jest wolalbym umrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na takie pytania nie mogę odpowiedzieć bez badania. Musi Pan w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z lekarzem, tym bardziej, że jest Pan obciążony dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku nowotworu jelita grubego. Możliwe, że to zwykły żylak odbytu, ale bez badania nie można tego ewidentnie napisać (żylaki są często niebolesne i mogą być czasami twarde np. wskutek zwłóknienia). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×