Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hemoroidy, żylak odbytu?


Gość Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad tydzień temu w okolicy odbytu pojawił się u mnie niewielki guzek, przypominający podskórny, wybrzuszony krwiak. Jest on wielkości mniej więcej pestki czereśni (może odrobinę mniejszy). Wraz z nim pojawiło się też swędzenie, bardziej dokuczliwe niż bolesne. Tygodniowa kuracja czopkami Hemorol poza praktycznie natychmiastowym zmniejszeniem swędzenia nie przyniosła pomniejszenia czy zaniknięcia guzka. Stosuję też krem Analen. Uprzejmie proszę o informację co to za schorzenie i czy kwalifikuje się do wizyty u lekarza czy też można liczyć, że guzek z czasem sam zaniknie lub wchłonie się. Czy mam problem z hemoroidami? Mam siedzącą pracę i raczej spokojny tryb życia, choć przynajmniej raz w tygodniu uczęszczam na salę gimnastyczną. Mam wrażenie, że mój problem związany jest z pracą, trybem życia oraz, co muszę przyznać, przedłużanymi wcześniej (teraz już tego nie robię) *posiadówkami* w toalecie niezwiązanymi jednak z zaparciami, których praktycznie nie miewam. Czy opisany problem może mieć też związek z powstrzymywaniem się od wypróżniania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiona przez Pana sytuacja kliniczna obrazuje występowanie żylaków odbytu (hemoroidów). Oczywiście nadmierne przesiadywanie w ubikacji, siedzący tryb życia, wstrzymywanie stolca mają wpływ na powstawanie tego schorzenia. Musi Pan zdawać sobie sprawę z tego, że już powstałe żylaki nie znikną, można tylko zapobiec powstawaniu nowych lub opanowywać objawy z nimi związane przez odpowiedni tryb życia i stosowanie farmaceutyków. Jedynymi skutecznymi sposobami pozbycia się ich są różnego rodzaju zabiegi. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem (jeszcze lepiej z proktologiem), który oceni zaistniałą sytuację i wskaże dalszy sposób postępowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×