Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Możliwa operacja jelita grubego?


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

W 2005r miałam operacje jelita grubego wycięto mi około 20cm jelita na poprzecznicy, po operacji stwierdzono raka.Dostałam chemioterapię zapobiegawczo.W 2007 w TK stwierdzono obecność masy o wymiarach 30x30x28mm zlokalizowanej w linii środkowej poniżej trzonu trzustki, do przodu od tętnicy krezkowej górnej.Poddana zostałam chemioterapii od września 2007 do czerwca 2008,wg schem.FOLFOX, zmiana się zmniejszyła ok.25x25x23.09-09-2008 miałam TK zmiana się powiększyła ma 30x30x23.Bardzo proszę o odpowiedz czy w tym przypadku można zrobić operację a póżniej zastosować chemię.Mam 48 lat jestem w bardzo dobrej kondycji.jak długo mogę pożyć gdyby nie zrobiono mi operacji i nie zastosowano chemii.Nie mam nigdzie więcej przerzutów.Proszę o odpowiedz nawet tą najgorszą.Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten guz poniżej trzustki to pakiet powiększonych węzłów chłonnych. Niestety lokalizacja jest taka, że usuwanie takich węzłów wiązałoby się z uszkodzniem tętnicy krezkowej (powikłanie katastroficzne w skutkach). Z resztą rzadko wykonuje się operacje celem usunięcia samych węzłów w jamie brzusznej (zazwyczaj tylko w czasie usuwania guza). Dlatego wydaje mi się, że obecnie jedynym wyjściem jest chemioterapia. Ale o tym wszystkim musi zadecydować onkolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym więcej szczegółów na temat tych powikłań.Jeśli się nie zdecyduję na chemioterapię czy może być zastosowana radioterapia.Czy mogę żyć z tym guzem i jakie by były skutki jeśli on by się powiększał co mi grozi.Czy musi być koniecznie uszkodzona ta tętnica podczas operacji.Panie doktorze proszę mnie nie oszczędzać muszę wiedzieć jak najwięcej na ten temat. Serdecznie pozdrawiam Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×