Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie trzech kości śródstopia


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam serdecznie, 22 maja miałam wypadek w pracy i doznałam złamania II,III,IV kości śródstopia bez przemieszczenia. Miałam założaną szynę gipsową, mocny ból odczuwałam ok.1,5 tyg, potem się trochę zmniejszył. Tak ok. 4 tyg przewróciłam się ponieważ na płytce poślizgnęła mi się kula i ból się znowu nasilił. Nie jest to taki ból jak zaraz po złamaniu ale jest na tyle uciążliwy że często biorę tabletki przeciwbólowe.Lekarz na ostatniej wizycie powiedział że 3 lipca ściągamy szynę (to w sumie po 6 tyg), potem 2 tyg rehabilitacji i po sprawie. Chciałam sie dowiedzieć czy to wszystko nie jest za szybko,po takiej przerwie powrót do pracy i po 12 godz na nogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Londynczyk

Mam ten sam problem praktycznie identyczne.Do wczoraj jeszcze bylem w gipsie (w sumie 7 tyg) z niewiadomych mi przyczyn bez jakichkolwiek ogledzin przelozyl*i mi wizyte na 23 lipiec czyli dodatkowy miesiac.Nie wiem czy nie wyglupilem sie ale zdjalem sam ten gips myslac ze juz sie napewno pozrastalo wszystko czyli te nieszczesne 3 kosci.Zdjelem giups w celu zaczecia wczesniej jakiejs rehabilitacji chociaz nie mam pewnosci czy napewno sa kosci zrosniete.Niepokoji mnie bol uniemozliwiajacy danie normalnego kroku czy to normalne po takim urazie ? Moze wogole nie powinienem jej jeszcze trenowac czy to moze jakos wplynac na to zlamanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból jak ból zależy gdzie on sie znajduje. Ja po złamaniu dwóch kości śródstopia miałem założoną szynę co ściągałem ją by utrzymać higienę i oczywiście chodziłem na pięcie. Minęło juz 1,5 msc i czuje lekki ból w okolicy stawu śródstopno-paliczkowego na wysokości tych dwóch złamanych kości i te4raz nie wiem czy to jest na wskutek tego uderzenia po którym złamałem czy też po tym że za wcześnie zdjąłem łuskę i zacząłem chodzić. Okaże sie jak pójdę na ostatnią wizytę. MOżliwe że może byc ponowne łamanie kości i operacj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×