Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W piersi tkanka gruczołowa mastopatyczna z cechami włóknienia


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie wykazało piersi o budowie gruczołowo -tłuszczowej, tkanka gruczołowa mastopatycznaz cechamiwłóknienia o nieco asymetrycznym rozmieszczeniu-więcej tkanki gruczolowej w piersi pawej. Ewidentnych radiologicznych cech procesu naciekowego ani mikrozwapnień podejrzanych o złośliwość nie stwierdza się. Węzły chłonne w badanym zakresie niezmienione. USG wykazało w prawym sutku na godz. 11 pod otoczką na głębokości ok. 9mm obszar tkanki gruczołowej o wym 17mm x 9mm wewnątrz zwapnienie o średnicy ok. 2mm. Proszę o przybliżoną interpretację tych wyników. Mam 36 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z badania nie wynika, aby opisywana zmiana w USG miała cechy złośliwości. W Pani wieku i z Pani budową anatomiczną sutków lepszym badaniem skryningowym jest mammografia niż USG. Oczywiście z wynikiem badania należy skontaktować się bezpośrednio z lekarzem prowadzącym. Być może zadecyduje jeszcze o wykonaniu biopsji cienkoigłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-jestem kobietą i mam lat 34. W marcu tego roku dowiedziałam się że mam raka piersi.Jestem podatna na torbielowatość piersi-więc pod opieką onkologiczną(profilaktyka)jestem już 11 lat-w tym okresie miałam biopsje cienkoigłowe i raz wycinany guzek na prawej piersi -na szczeście było wszystko ok.teraz robiąc usg piersi wynik był następujący:na godz.11widoczny hipoechogeniczny obszar8x4mm i 6x3mm. Na godz.10 około 3.5cm widoczny zatarty obszar z drobnymi zwapnieniami i PRZEPŁYWEM 9X8X9MM-konieczna weryfikacja.Doły pachowe w normie.juz na usg radiolog dał mi do zrozumienia że coś jest nie tak-jeżeli jest guzek i jest przepływ krwi przez niego-to już jest nie ciekawie.w maju miałam operację na szczęście oszczędzającą -później 17 lamp a teraz biorę tabletki TAMOXIFEN-przez 5 lat. Mam nadzieję ze u Pani jest wszystko w porządku i zdrówko dopisuje.Jednym z objawów jest nadmierne pocenie się. Pozdrawiam serdecznie Renia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×