Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogłabym prosić o analizę wyników oligobiopsji wątroby? Oto wynik badania: Materia zawiera 9 przestrzeni wrotnych. Architektonika narządu zachowana, blaszka graniczna zachowana. Przestrzenie wrotne wąskie, minimalnego stopnia naciek zapalny limfoidalny. Widoczne proliferujace przewodziki żółciowe. Widoczne 2 prawidłowo wykształcone przewody żółciowe. W zrazikach widoczne rozsiane cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów, rozsiane cechy *bilirubinostasis* oraz ziarna bilirubiny. Włóknienie w normie. Ductopenia viarum biliferiorum intrahepatic Proszę mi to wytłumaczyć bowiem mój lekarz jest bardzo zdawkowy, a ja nie bardzo wiem na co mam się nastawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis badania histopatologicznego oligobiopsji wątroby zawiera tylko niewielkie zmiany w strukturze wątroby, z minimalnym stanem zapalnym i zastojem żółci (bilirubinostasis) spowodowanym słabo rozwiniętymi drogami żółciowymi wewnątrzwątrobowymi (Ductopenia viarum biliferiorum intrahepatic). O dalszym postępowaniu najlepiej, aby zadecydował hepatolog. Zmiany nie są duże i zapewne nie będą wymagały agresywnego leczenia (wszystko zależy od parametrów klinicznych pacjenta). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stokrotek86

Witam serdecznie, okazalo się, że mama ma wirusowe zapalenie wątroby typu C. W związku z tym posłała mamę lekarka na biopsję - dzisiaj mama otrzymała wyniki, niestety termin u lekarza ma dopiero na 19 sierpnia... i się strasznie denerwuje, bo nie wie do końca co oznacza opis mikroskopowy tego badania: Materiał zawiera 21 przestrzeni wrotnych. Architektura narządu zachowana. Blaszka graniczna zachowana. Przestrzenie wrotne nieco poszerzone naciek zapalny małego stopnia - limfoidalny. W zrazikach widoczne rozsiane cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów. Włóknienie wrotne. Obraz może odpowiadać: Hepatitis C. w/g skali Battsa iLudwiga G1, S1 w/g Scheuera G1, S1 METAVIR A1, F1 Wykonano barwienia Masson trichrome, srebrzenie LPX:2 Będę dozgonnie wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×