Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo niski testosteron a ból jądra


Gość yuko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 34 lata. Zawsze miałem bardzo wysoki poziom testosteronu. W lipcu 2006 przeszedłem gwałtowną infekcję dróg moczowych trwającą kilka godzin (gorączka 40 stopni). W sierpniu zeszłego roku ni stąd ni zowoąd mój poziom testosteronu spadł dramatycznie w dół (+- 200 ng/dl przy normie 280-800, badania robione w odstępie dwóch miesięcy). Równocześnie zacząłem odczuwać ból prawego jądra, który promieniuje na prawe udo i pachwinę. Urolog stwierdził że nie ma sensu robić USG, bo nie wyczuwa żadnego guzka, dodał też że prawe jądro jest bardzo małe i może to świadczyć o zanikaniu jądra (lub jąder). Przepisał mi Androtop na podniesienie poziomu testosteronu choć uznał że przy zanikaniu jądro może nowotworzyć. Nie wiem więc czy w takim wypadku mogę stosować ten lek. Czy ból (infekcja?) jąder (posiew nasienia wykazał bakterię strptococcus b-hem z gr. ser. b. liczny) ma związek z nagłym spadkiem poziomu testosteronu? Dodam że testosteron wciąż spada mi w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to samo u mnie ... lewe jądro mniejsze i jakby żylaki powrózka... pierwszy urolog faszerował mnie undestor polfilin i bromergon . do tego dwa psychotropy xanax i costam jescze ... po undestorze przez 2 dni fiutek wrócił do normy i padł ... terapia nic nie dawała. gosc mnie wiecznie psychotropami chciał faszerować i zaczęło mnie to wkurzac bo nie mam problemu w głowie tylko na dole. Zmieniłem urlologa ... drugi ładuje mi Androtop na poprawienie testosteronu... bo zawsze mialem za niski. W trakcie kuracji jest ok ... a po odstawieniu znowu dolny poziom jak i przed kuracją ... Androtop powiedizałbym ze tak troszke coś poprawił ale nie wiele. Ale jak kupiłem tabletke PowerSex Plus i androtop do tego to rewelka ... no ale ile tak można ... moze operacja na te żylaki pomoze ... co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×