Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Piotrek z Wrocławia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek z Wrocławia

Miesiąc temu miałem operację przepukliny pachwinowej . Pojawiły się powikłania ( krwiak dość duży 5 na 3 cm). Z badania usg wynika, że jest on już częściowo zorganizowany. Moje pytanie: czy ten krwiak ma szansę się wchłonąć w całości czy potrzebna będzie interwencja hirurgiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze po 3 tygodniach wszystko wróci do normy. W moim przypadku przy przepuklinie skośnej mosznowej po operacji miałem całą mosznę i pół penisa sinego i Chirurg powiedział ze do 3 tygodni się wchłonie i tak też się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem operację przepukliny pachwinowej i też utworzył się krwiak o podobnej wielkości 5 cm na 3,8 cm, minęło już ponad dwa miesiące i nic się nie zmienia. Krwiak jest nadal twardy i bolesny, chociaż lekarze mówią, że trzeba czasu aby się wchłonął. Ale według opinii lekarzy takie krwiaki powstają na skutek nie zamknięcia jakiegoś naczyńka kwrwionośnego wskutek niedbałości, pośpiechu lub też niedokładności chirurga operującego i w takim wypadku należy wystąpić do Szpitala z żądaniem przyznania odszkodowania za dodatkowy ból i cierpienia pacjenta oraz jego długotrwałe wyłączenie z powrotu do względnego zdrowia i wskutek tego czynnego życia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem operację przepukliny pachwinowej i też utworzył się krwiak o podobnej wielkości 5 cm na 3,8 cm, minęło już ponad dwa miesiące i nic się nie zmienia. Krwiak jest nadal twardy i bolesny, chociaż lekarze mówią, że trzeba czasu aby się wchłonął. Ale według opinii lekarzy takie krwiaki powstają na skutek nie zamknięcia jakiegoś naczyńka krwionośnego wskutek niedbałości, pośpiechu lub też niedokładności chirurga operującego i w takim wypadku należy wystąpić do Szpitala z żądaniem przyznania odszkodowania za dodatkowy ból i cierpienia pacjenta oraz jego długotrwałe wyłączenie z powrotu do względnego zdrowia i wskutek tego czynnego życia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiące temu miałem operacje przepukliny mosznowej u mnie tez wystąpił krwiak. Byłem u kilku lekarzy i robiłem 2 razy usg jader , pani urolog chciała mi usunac chirurgicznie tego krwiaka lecz po konsultacji z 2 lekarzem zdecydowali aby zostawić *samo sie wchłonie* była to diagnoza 5-tego lakarza takze pozostaje nam nic innego jak czekanie i stała konsultacja z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałam operacyjnie leczoną przepuklinę pachwinową nawrotową zrobił mi się krwiak 39mmna 12mm a okolice rany z siniały na 20 cm kwadratowych włącznie i przyrodzeniem wyglądam jak śliwka węgierka boli mam siatkę.Już dwa tygodnie minęło i nareszcie zielenieje udo.Śmiałam się że pobili mnie na bloku operacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×