Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na zewnętrznej stronie dłoni


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Na zewnętrznej stronie dłoni pojawiła mi się niewielka górka tuż przy nadgarstku, jest twarda i widoczna gdy zginam dłoń. Boli przy wysiłku i rośnie, pojawiła się z dnia na dzień. Co powinienem zrobić i do kogo się z tym udać.Prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Deliriuum

Najprawdopodobnie masz torbiel. Jeżeli jesteś szczupły to tacy ludzie mają do tego skłonności. Nie jestem ekspertem ale mnie powiedziano że to nic takiego. Trochę bolało przy zginaniu na początku ale teraz juz nie odczuwam bólu. Doktorka poradziła mi że albo można z tym żyć i może samo się wchłonie jak nie będziesz nadwyręzął dłoni albo wsadzić łapę w gips i wtedy unieruchomiona powinno zniknąć. Ja zostawiłem to swojemu biegowi. U mnie trochę się wchłonął ale nie dokońca. Póki co nie przeszkadza mi to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mi na prawej dłoni wyszło coś podobnego.Mała twarda kulka widoczna przy zaciśnięciu pieści porusza się jakby na ścięgnie. Kulka nie boli tylko wyglądem razi.Mam pytanie jak się z tym uporaliście farmaceutycznie ,czy trzeba było wyciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też miałam coś takiego, niestety farmokologicznie nie da rady tego usunąć, trzeba chirurgicznie, miejsce jest samo w sobie bolące 2 tygodnie reka w gipsie pozniej jeszcze 2 tyg az reka dojdzie do wprawy po zdjeciu szwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem wyskoczyl mi guz na prawej rece nie boli mnie byłem u lekarza powiedzial mi że to przepuklina nie przepisal mi zadnej masci tylko dal mi skierowanie do hirurga i chcialem sie spytac czy nie da sie to wyleczyc farmakologicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Prawdopodobnie jest to ganglion. Uderz lekko ganglion książką i rozmasuj nadgarstek. Ganglion od razu znikł. Poradę znalazłam na forum. To naprawdę działa. Powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chorych na górki na dłoniach! :D Też posiadam górkę na dłoni, w moim wypadku na lewej. Wyskoczyła ona mi z dnia na dzień, a konkretnie w nocy. Rano obudziłem się z mocnym rwaniem i nie mogłem nawet wyprostować palców. Ból ten po południu stawał się słabszy, lecz górka nie znika. Górka ta jest miękka i jest w niej płyn. Kiedyś w szpitalu mi badali co to za płyn i niby jakiś płyn wysięgnikowy stawów, cokolwiek to jest... Tę górkę mam już po raz trzeci, pojawia się i znika sprawiając przy tym ogromny ból. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to dajcie znać, bądź nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, tez mam ten problem na lewej dloni, wyglada niezbyt estetycznie jestem bardzo szczupla bo waze 48 kg i mam 26 lat. co prawda boli troche ale i dretwieje mi dlon przez to....za kilka dni mam wizyte u lekarza zobaczymy co bedzie skad sie takie rzeczy biora ...podejrzewam ze jestem powazniej chora bo waga u mnie wciaz niebezpiecznie spada i sie boje co dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam serdecznie również mam niby wzgórze kostne na lewej dłoni. Boli podczas wiekszego wysilku a przy czym okropnie to wygląda. Niestety w tym miesiacu 24 ide do szpitala na wycięcie nie wiem jak to bedzie bo lekarze nawet nie wiedzą skad to mam i co to naprawde jest niby gangilon nie ale mowili ze sie okaze jak sie do tego dostaną zgroza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też objawił mi sie taki guzek jak zaszlam w ciaze i zaczęły boleć mnie plecy...Nie wiem czy jest to jakieś powiązanie z tym związane...mam na lewej dłoni...Nie wiem czy to zostawić czy udać się do chirurga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych w temacie Mi tez cos takiego wyskoczyło ruchliwa twarda kuleczka orzy nadgarstku. bylem u lekarza i okazalo sie ze to ganglion czyli nic szkodliwego mozna go usunac i nie bedzie wracal ale mozna poczekac az sam wchłonie, ale moze wtedy jeszcze wrocic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×