Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metoda Shouldice'a - czy jest jeszcze praktykowana ?


Jaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jestem 38letnią osobą aktywną, szczupłą i zdrową, przymierzam się do zabiegu przepukliny, ale podobno standardem jest zastosowanie siatki, do której mam wątpliwości. Ojciec, babcia mieli reperowane przepukliny bez siatek i były bardzo zadowolone, z kolei znajomy z siatką narzeka  na czasami jakieś dziwne uczucie. Czy mogę poprosić swojego chirurga  o taką metodę ? tj. met. Shouldice'a ? Czy nie każdy doktor potrafi ją praktykować ? W sensie po prostu  zszyje wrota przepukliny bez zastosowania się do metody Shouldice'a, bo to chyba nie takie proste... Starsi lekarze chyba powinni ją umieć? Jaką metodą operowano, kiedy siatki się na dobre zadomowiły ? 

Jeśli dziś siatka to jedyny rozsądny wybór to czy jest sens inwestować w jakiś lepszy jej model ? Podobno można porozmawiać o doborze implantu przed zabiegiem. Czy warto też pytać o sposób mocowania siatki przez chirurga ? Jak rozumiem najbardziej pożądanym rozwiązaniem jest klej albo wogóle jej nie przymocowywanie ?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×