Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po plastyce przepukliny pachwinowej z siatką


Gość Kamil z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil z Warszawy

Panie Doktorze, Czy 5,5 miesiąca przerwy od operacji[operacja była pod koniec czerwca] wystarczy aby rozpocząć uprawianie sportów takich jak snowboard czy windsurfing gdzie wymagany jest DUŻY wysiłek. Chciałbym w połowie grudnia pojechać na wyjazd snowboardowy, oślich łączek tam nie będzie więc wysiłek będzie istotny. Mam 24 lata, jest już miesiąc po operacji, chodzę już prosto choć przy szybszych ruchach czy porannym przeciąganiu się odczuwam ból w operowanej okolicy. Pozdrawiam serdecznie, Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź, a czy to normalne, że mój pępek po 3 msc od operacji zmienił kształt? fałda na pępku (w miejscu dawnej przepukliny) zrobiła się większa i tak już została do dzisiaj (mija 12 msc po operacji). Łączę to z wyjazdem snowbardowym 4 msc od operacji, ale czy mam się czym martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . mam 41, jestem po zabiegu przepukliny pachwinowej prawo str. nie została zastosowana siatka, uprawiam czynni łucznictwo terenowe jest nowa dyscyplina sportowa wymagająca również wchodzenia po stromych stokach górskich, poprzednio uprawiałem sporty siłowe , jaki okres musiał bym odczekać na wznowienie treningów łuczniczych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po operacji przepulkiny pachwinowej metodą lichsteina po upływie 5-6 tygodni można robić wszystko na co masie ochotę. 100% obciążeń - słowa chirurga który mnie operował. Oczywiście zależy od organizmu, w jakim czasie sie zregeneruje. Jedna osoba 5 tygodni inna penie nawet 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×