Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma tubulare partim muciparum et gelatinosum


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o przetłumaczenie poniższych wyników badań histopatologicznych. Adenocarcinoma tubulare partim muciparum et gelatinosum (mucinosum) G2 pT3 pNO. Infiltrariones carcinomatosae absunt marginis chirurgici. Lymphadenitis reactiva et lipomatis lymphonoduli NO/1 - węzły chłonne szcytowe (ozn. 2 nici). Lymphadenitis reactiva lymphonoduli NO/3 - węzły chłonne pośrednie. Lymphadenitis reactiva et sinus histiocytosus lymphonodulorum NO/8 - okoliczne węzły chłonne jelita grubego. T...a adiposa omenti. Appendicitis chronica. Lymphadenitis reactiva NO/1 - poj II ozn. węzły chłonne krezki jelita. Są to wyniki mego taty, który zmarł, a ja nie mogę się z tym pogodzić. Miesiąc przed operacją został u taty wykryty guz na jelicie grubym. W poniedziałek tato był operowany i wszystko było w porządku. Operacja przebiegła bez żadnych komplikacji trwała ok. 2 godziny z wywiezieniem i przywiezieniem taty na sale. We wtorek przed południem tato czuł się w miare dobrze, siadał już sam na łóżku, zaś po południu zaczął tate boleć brzuch, środki przeciw bólowe nie działały, spadło mu ciśnienie, bolała go lewa ręka a raczej bark, brzuch robił się twardy. Lekarz dyzurujący oraz pielęgniarki robili tatowi wszystkie badania i jak mnie poinformowali nic nie widać i nie wiedzą skąd się bierze ból, po konsultacji z profesorem kliniki została podjęta decyzja o natychmiastowym otworzeniu pacjenta. Wieczorem między 20-21 zabrali tate na blok operacyjny, przeprowadzili operacje i po jakiejś godzinie wyszedł do nas profesor kliniki, który był głównym lekarzem prowadzącym podczas operacji i powiedział nam, że tato dostał zatoru w krezce jelita, doszło do uszkodzenia narządów: niewydolność trzustki, wątroby, nerek, a więc stan ciężki. Lekarze postanowili że nie będą tate wybudzać i będzie tato całą noc pod respiratorem a rano o 8 zostanie wybudzony. Tato nie doczekał 8. O 6,50 nastąpił nagły stan pogorszenia, reanimowali tate 40 minut i to nic nie pomogło. Tato był dobrym człowiekiem, a ja miałam z nim świetny kontakt, bardzo mi go brak . Dlatego chce wiedzieć dlaczego powstał ten zator, czy dało się jakoś go uniknąć, czy lekarze mogli się do tego przyczynić albo czy źle coś zrobil? Dleczego do tego doszło? Zalezy mi, żeby wiedziec na ten temat jak najwięcej, bo mam do siebie żal i pretensje, bo to ja namówiłam tate do tej operacji, ja go zawiozłam do tego szpitala i ja zabrałam mame w ostatnim jego momencie życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie na język polski brzmi: Gruczolakorak cewkowy częściowo wydzielający śluz i galaretowaty (śluzowy), G2 (2 stopień zaawansowania histopatologicznego, zróżnicowania komórkowego, w skali 3 stopniowej), pT3 (naciek nowotworowy przekracza błonę mięśniową właściwą, sięga warstwy podsurowicówkowej), pN0 (brak przerzutów w pobliskich węzłach chłonnych). Bez nacieku nowotworowego w granicach cięcia chirurgicznego. Zapalenie węzłów chłonnych odczynowe i stłuszczenie węzłów (brak przerzutów na jeden przebadany węzeł chłonny) Zapalenie węzłów chłonnych odczynowe (brak przerzutów na trzy przebadane węzły chłonne) Zapalenie węzłów chłonnych odczynowe i zatoka zbudowana z histiocytów (komórek zapalnych, odczynowych) węzłów chłonnych (brak przerzutów na osiem przebadanych węzłów chłonnych) Tkanka tłuszczowa sieci Przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego Zapalenie węzłów chłonnych odczynowe (brak przerzutów na jeden przebadany węzeł chłonny) Taki zator obejmujący tętnice krezkową powstaje nagle, zazwyczaj bez uchwytnej przyczyny (częściej u ludzi mających napadowe lub stałe migotanie przedsionków lub inną arytmię serca, z niewydolnością serca, miażdżycą, chorobą nowotworową). Nie można w żaden sposób temu powikłaniu zapobiec. Dość często dochodzi właśnie do tego stanu po operacjach przeprowadzanych na jamie brzusznej u osób z nowotworem. Dlatego proszę się tym nie zadręczać. Nikt nie miał wpływu na wystąpienie takiej sytuacji, nie można nikogo obwiniać (nowotwór istniał i należało go operować bezwzględnie) tym bardziej, że śmiertelność w tym schorzeniu mimo podejmowania wszelakich działań leczniczych jest praktycznie 100%. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Please let me know if you*re looking for a article writer for your site. You have some really good posts and I think I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I*d absolutely love to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please shoot me an email if interested. Regards! ?????? ?? http://www.monclerdown2014.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×