Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystający kawałek skóry przy odbycie, hemoroidy?


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena

Witam! Od jakiegoś czasu niepokoi mnie pewna rzecz związana z odbytem. Otóż przy odbycie mam, i tu trudno określić nawet co to jest. Najbardziej porównałabym to do wystającego kawałka skóry. Jest to twór miękki, dający się poruszyć, a nawet wcisnąć w odbyt. Siadanie ani inne czynność, na razie, nie sprawiają mi bólu. Jednak nie czuje się zbyt komfortowo ze świadomością, że coś takiego tam jest. Co to może być ? Warto odwiedzić proktologa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, aby uzyskać konkretne odpowiedzi należy w tej sprawie najlepiej skontaktować się z proktologiem. Być może to żylaki odbytu lub zwykły przerost anodermy (przerost skóry ujścia odbytu) często występujący u kobiet zwłaszcza po porodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobny dylemat co to jest? Wczoraj byłam u proktologa i okazało się, że jest to faktycznie tylko ,,zmęczona,, skóra zwana przez lekarzy marginetką skórną. Doktor zrobił reszte badań i powiedział, że jestem zdrowa jak ryba *-). Języczek skórny niestety pozostanie już na zawsze..ale mi osobiście to nie przeszkadza... ważne, że jestem zdrowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... a ile miałem przez to strachu i myślenia. Doktor powiedział, że usuwanie tego fałdu jest sprawą gustu i kosmetologii - jeśli chcesz wyglądać pięknie to sobie go usuń :) Problem pojawia się, kiedy dochodzi do stanu zapalnego. Poprostu taki twór w tych okolicach wymusza większą dbałość o higienę osobistą. Źeby wyszukiwarki internetowe lepiej pozycjonowały tę stronę dopiszę jeszcze pare słów: anoderma, rak odbytu :) hemoroidy okołoodbytnicze, szczelina, polip odbytu, choroby odbytu, proktolog kielce Dariusz Klimer ul. Starodomaszowska 30/42, Może trochę przesadzam z tymi hasłami i tym opisem, ale po dzisiejszym badaniu strasznie mi ulżyło. Chwila bólu moralnego i wszystkie obawy zostały rozwiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam cos takiego ale mnie to troche irytuje to znaczy przy siadaniu boli juz raz mi sie to zdarzylo ale zniknelo po jakims czasie. Teraz znowu sie pojawilo I mam to juz drugi dzien to jest rozowe jak skora ja juz bylam w ciazy raz no I nie pamietam zeby cos takiego zdarzalo sie przed ciaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam coś takiego z tym ze na dole i na gorze odbytu, nigdy mnie to nie bolalo ani nie krwawilo, nie odczuwam tego wogole, ale coraz czesciej zastanawiam sie czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu usunięcia faldow skórnych. Jeśli nie ma zagrożenia zdrowotnego ludziska nie usuwajcie! ból,który towarzyszy samemu zabiegowi a szczególnie po nie jest wart dobrego wyglądu w Tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jestem inna uffff...tak myślałam że to nic groźnego... choć nie powiem ze całkiem mi obojętne bo czasem jest nie wygodnie w mocniej dopasowanych stringach....no i biegunka lipa straszna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość W. M gość

Ja też mam taki dzyndzelek, ale boję się operacji:(. Jak się załatwiam mam krew na papierze i mnie bardzo szczypie odbyt po załatwieniu się jak i w trakcie. Nie wiem co z tym zrobić, nie byłam jeszcze u lekarza ani proktologa, bo myślałam że przejdzie ale to wciąż boli... Co mam zrobić?. ###

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×