Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po zabiegu gumkowania hemoroidów


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 2 dzień bo zabiegu gumkowania hemoroidów, założono mi 2 gumki na 2 hemoroidy. Ale jeden z nich strasznie boli i lekko krwawi. Zastanawiam się czy tak ma być? Jak długo będę odczuwać ból pod czas siedzenia, a nawet czasami chodzenia? Miał być to 30 minutowy zabieg i normalnie miałam wrócić do pracy, a że pracę mam siedzącą to wiem, że na pewno nie wytrzymam w pracy. Mam się zgłosić do chirurga, który robił mi ten zabieg? Czy tylko panikuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam zalozone 2gumki bol mialam tak straszny ze po scianach chodzilam bylo to na prawde nie do zniesienia. Lekarz powiedzial ze tak bedzie do 3 godzin po zabiegu mnie bolalo 7. Dopiero po ketonalu mi troche ulzylo. Czekaja mnie jeszcze 2 zabiegi. Nie wiem czy na nie pojde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już 2 dzień po gumkowaniu ból jest mocny i dokuczający pomaga mi tylko Nimesil. Trzeba to znieść mam nadzieje że te męki są warte efektu końcowego.Ulgę przynosi moczenie się w wodzie z dodatkiem herbaty rumiankowej polecam.Jeszcze po ścianach nie chodze :p ale każdą wizytę w toalecie przeżywam jak poród naprawdę ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam gumkowane 3 ,bol okropny, czekaja mnie jeszcze 2 zabiegi i zastanawiam sie czy pojsc. Lekarz powiedzial ,ze trzeba ,bo beda powstawac nowe guzki.Robie co moge, masci czopkow nie wolno.dzi mija 10 dzien i zaczynam czuc sie lepiej.Powoli odpadaja guzki, ale przy tym mocno krwawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zabiegiem i zastanawiam się czy będe mogła sama wrocić samochodem? A mam ze 30 km. Trzeba po tym jakoś siedzieć bokiem, czy normalinie można? A czy te hemoroidy z gumkami są na wierzchu czy w środku odbytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 24 godzin zabiegu jedna gumka Sam zabieg troszkę nie przyjemny ale nic strasznego trwa około 10 min i po krzyku. Rozmawiałem z lekarzem czy będzie bolec po , powiedział że trochę może ale po jednym raczej nie będzie zle. na razie jest ok myślę że ból jest mocniejszy wtedy kiedy na raz zakładane jest 2 lub trzy gumki a to z checi oszczędności ilości wizyt a co za tym idzie też pieniędzy. Polecam ARTIMED KIELCE lekarz Adam Skowronski Super lekarz miły, wie co robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chmielik

Jestem po gumkowaniu trzy dni , miałem trzy gumki jedna zsuneła się pierwszego dnia , druga na drugi lub trzeci dzień a i tak drugiego dnia miałem dość , szczególnie w i po toalecie , dziś jest trzeci dzień i było słabo do południa potem trochę lepiej po 17-stej byłem u lekarza i uzupełnił te co spadły , a i tak po trzech godzinach jedna już była zsunięta , potem toaleta i znów nie wiem co mam ze sobą zrobić bo boli a to dopiero początek , czekają mnie jeszcze pewnie ze dwa takie zabiegi , jakoś będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2015 o 10:55, Gość Renata napisał:

Jestem przed zabiegiem i zastanawiam się czy będe mogła sama wrocić samochodem? A mam ze 30 km. Trzeba po tym jakoś siedzieć bokiem, czy normalinie można? A czy te hemoroidy z gumkami są na wierzchu czy w środku odbytu?

Nie radzę wracac samemu, u mnie po zabiegu występowały zawroty głowy na skutek pewno utraty krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem drugi dzień po gumkowaniu. Boli cały czas, jak tylko wstałam po zabiegu. Jest to ból który obejmuje również brzuch. Byla to jedna gumka więc myślałam, że ból minie szybko, ale jak na razie trzyma mocno. Na noc wzielam trzy ibupromy bo inaczej bym nie zasnęła i obudziłam się jak przestały działać. Mnie bardzo pomaga termofor, nalewam do niego ciepłej wody i kładę się na nim w miejscu największego bólu. Zastanawiam się ile tak będę jeszcze cierpieć i czy zabieg został wykonany prawidłowo. Lekarz powiedział mi, że gumka odpadnie q ciągu 2,3 dni więc liczę, że to już prawie koniec tej męki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 07:05, Gość Szarak napisał:

Jestem drugi dzień po gumkowaniu. Boli cały czas, jak tylko wstałam po zabiegu. Jest to ból który obejmuje również brzuch. Byla to jedna gumka więc myślałam, że ból minie szybko, ale jak na razie trzyma mocno. Na noc wzielam trzy ibupromy bo inaczej bym nie zasnęła i obudziłam się jak przestały działać. Mnie bardzo pomaga termofor, nalewam do niego ciepłej wody i kładę się na nim w miejscu największego bólu. Zastanawiam się ile tak będę jeszcze cierpieć i czy zabieg został wykonany prawidłowo. Lekarz powiedział mi, że gumka odpadnie q ciągu 2,3 dni więc liczę, że to już prawie koniec tej męki. 

Witam ja tez mam założona gumkę od 3 dni i nadal mnie boli a na dodatek mam zaparcia i przy zaparciach więcej boli po ketonalu przechodzi ból 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×