Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Colitis chronica


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu lat występują u mnie spore krawawienia przy oddawaniu stolca. Mam 21 lat. Jedynym objawem towarzyszącym są zaparcia. Poza tym nie występują żadne dodatkowe boleści. Trzy lata temu zgłosiłam się do gastroenterologa. Wykonano badanie FSS. Stwierdzono odbyt o przekrwionej śluzówce. Początkowy odcinek odbytu ok. 3cm przekrwienie śluzówki z zatartym rysunkiem naczyniowym. Przypisano leki i dietę. Podczas ich stosowania nastąpowała poprawa, lecz dolegliwości szybko powaracały. Po roku nieskutecznego lecznia, byłam zmuszona do rezygnacji, z powodu zmiany miejsca zamieszaknia. Miesiąc temu poraz kolejny zgłosiłam się do gastroenterologa. Przeprowadzono kolonoskopię. Wynik - okolica odbytu bez zmian. Aparat zalożono do połowy wstępnicy, ponieważ dalej występowały duże ilości stolca z resztakami pokarmowymi. Jelito o krętym przebiegu. W bańce odbytnicy błona śluzowa, miejscami z licznymi wybroczynami - pobrano wycinki. Na pozostałym oglądanym wycinku prawidłowo ukrwiona z wyraźną siatką naczyń. W kanale odbytu poszerzone naczynie żylne. Wyniki badania histopatologicznego z wycinków z bańki odbytnicy wskazały na COLITIS CHRONICA, nacinek zapalny o znacznym nasileniu. Czy te wyniki mogą wskazywać na poważną chorobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przewlekłe zapalenie jelita grubego można leczyć, nalezy również stosować odpowiednią dietę. Samo zapalenie jelit nie jest groźne jednak może prowadzić do tworzenia się zmian tj. polipy jelita grubego, gruczolaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie Colitis chronika u mnie nastąpiło 2008r obecnie mam guz na nadnerczu lewym,ide do szpitala zdiagnozować go co jest przyczyną tego incydentu oby to nie były powikłania zwiazane z tą chorobą na okrągło mam wzdęcia i zaparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×