Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Widoczne żyły na rękach oraz pojawiające się bąble, zgrubienia


Gość wika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od dłuższego czasu mam bardzo widoczne żyły na całym ciele, ale głównie na rękach. Myślę że jest to spowodowane odchudzaniem. Ale niepokoi mnie to, iż od pewnego czasu w żyłach rąk pojawiają się bąbelki, jakby krew się zatrzymywała. Znikają one po chwili i pojawiają się nowe. Występuje to tylko czasami, przede wszystkim przy wysiłku. Bardzo proszę o odpowiedź, co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że żyły lepiej są widoczne u osób szczupłych. Żyły takie ulegają też znacznemu poszerzeniu i miejscowemu pogrubieniu w czasie wysiłku, na skutek niewielkiego zastoju spowodowanego zwiększonym zapotrzebowaniem organizmu w krew. Nie znajduje nic niepokojącego w przedstawionych objawach. W razie wątpliwości skontaktuj się bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobny problem, tyle że moje żyły najbardziej są widoczne na rękach i nogach. Nigdy wcześniej tzn przed urodzeniem dziecka tak nie było. Aktualnie można uczyć się na mnie anatomii żylnej. Nie odkrywam rąk i nóg nawet latem (już od 10 lat). Po wielu wizytach u flebologa i setkach medykamentów poprawy nie widzę. Nawet gdy zmarznę żyły się nie chowają a napięte wystające żyły często mnie bolą. Prowadzę higieniczny tryb życia, odpowiednio się odżywiam, plus spacery, wieczorem nogi uniesione w górze itd... Nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie macie już innych problemów. mi też widać mocno żyły i nie ćwiczę nie pracuję fizycznie. po prostu takie są i mi to nie przeszkadza i nie ma się czego wstydzić. kiedyś ktoś mi powiedział że mam spracowane ręce i do dzisiaj chce mi się z tego śmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×