Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha, krew w stolcu, rak?


Gość pablos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zaledwie 20 lat. od pewnego czasu odczuwam ból z lewej strony brzucha. wstając rano odczuwam z lewej strony *napięcie* (jelita- mięśnia- nie wiem) po wypróżnieniu pojawia się ból w tym miejscu a naprężenie znika. dodam ze dziś na koniec wypróżnienia zaobserwowałem chyba krew ( wczoraj jadłem truskawki- czy możliwe że to truskawki?) proszę o pomoc boję się ze to rak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadanie na takie pytania są niemożliwe bez bezpośredniego badania. Najlepiej w tej sprawie udać się do lekarza. On po zbadaniu na pewno stwierdzi co Panu się dzieje lub ewentualnie pośle na dodatkowe badania (krew, USG, RTG). Proszę się nie martwić rak w Pana wieku to rzadkość, jednak trzeba wyjaśnić przyczynę występujących dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny ból ,mam 44 lata od 7 miesiecy ból narasta miałem przez tydzien stolec z krwią potem brałem leki i czopki nastepnie się krew uspokoiła ale ból jest nadal z lewej strony,jakie badania powinienem zrobic mam skierowanie na styczeń na kolonoskopie czy jeszcze wcześniej mozna cos zrobic ,jakie badania zrobic gdzie szukac podłoża proszę o pomoc.Prosze o odpis porade na meila endriu9@tlen.pl dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej można wykonać badanie stolca na krew utajoną albo bardziej swoisty dla guzów jelita grubego test kałowy TUMOR M2-PK (patrz strona: http://www.cefarm24.pl/test-kalowy-tumor-m2-pk-p13464.html). Ale tak na prawdę dopiero ewidentnych odpowiedzi na temat stanu jelita grubego da badanie kolonoskopowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 25lat i mam podobny problem, tylko u mnie nie wystepuje ból. Nie czuję również pieczenia, swędzenia itp. ale niepokoi mnie krew :( przy wypróżnianiu jest jej sporo, nie muszę tez się *spinać* aby się wypróżnić. U mnie w rodzinie było pare przypadków raka jelita grubego.martwie sie, kompletnie nie wiem co robic i za kazdym razem boje sie isc do toalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×