Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nowotwór pęcherzyka żółciowego i wątroby


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja mama ma 54lata i wykryto u niej nowotwór wątroby. kiedy w lipcu i sierpniu tego roku zrobiła sobie usg jamy brzusznej wykazało to, że miała guza 3cm/4cm w pęcherzyku żółciowym. kolejne usg i tomografia komputerowa zrobione 11 września wykazały guza wielkości 4.8cm/7.8cm rozciągającego się z pęcherzyka żółciowego aż do wątroby i liczne ogniska(ok.3cm śr.) hyperdensyjne w wątrobie. zrobiono biopsję wątroby która wykazała:** nowotwór drobnokomórkowy.W rozmazach w postaci rozproszonych komórek,częściowo tworzących skupienia z widocznymi układami rozetkowymi.obraz sugeruje nowotwór pochodzenia neuroendokrynnego.** mama dostała również żółtaczki mechanicznej wewnątrzwątrobowej. moje pytanie w jaki sposób możemy pozbyć się żółtaczki u mamy(poziom bilirubiny obecnie 12.7) i czy są jakieś szanse na leczenie tego nowotwora?proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Żółtaczka mechaniczna oznacza, że przyczyną jej powstania jest *zatkanie* przewodów żółciowych. Przez to przepływ żółci jest uniemożliwiony. Postępowanie będzie zależeć od tego, czy przewody żółcowe są poszerzone i oczywiście trzeba wziąść pod uwagę chorobę nowotworową. Myślę, że decyzja należy już do lekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja żona ma również ten typ nowotworu i obecnie wdała się żółtaczka, którą trzeba usunąć koniecznie najlepiej za pomocą protezy - może tozrobić chirurg, ale muszą być rozszerzone przewody żółciowe. Sam nowotwór jak każdy można skutecznie wyleczyć za pomocą witaminy B17 i reishi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×