Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle z lewej strony żeber na przemian z prawej, skurcze jelit


Gość Weronika Ś

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronika Ś

Nie wiem czy mam udac sie do lekarza, ale nie mam zbyt milych wspomien z czesto blednymi diagnozami i zbywaniem mnie jezeli chodzi o mojego lekarza rodzinnego. Otoz moj proiblem pojawil sie od przedwczoraj, a z zoladkiem od roku. Dokladnie rok temu w czerwcu mialam robiona gastroskopie, z ktorej wyszlo iz mam dyspepsje i ostry niezyt zoladka. Mdlosci sie czesto powtarzaly stwierdzilam samoistnie iz musze uwazac na to co jem, nie ma rady. Dwa dni temu dostalam bole pod zebrami z prawej strony na nastepny dzien z lewej. Do tego mdłości, dzisiaj juz ustepuja powoli, ale czuje dyskomfort przy odbijaniu, kiedy odbija mi sie czuje bol w zoladku od gazow. Nie wiem czym to moze byc spowodowane staram sie naprawde uwazac na to co jem. Martwie sie o te bole pod zebrami. Czy moze byc to spowodowane tym iz mialam przeprowadzke i troche DZWIGALAM do tego w tym czasie mialam miesiaczke? Wiem troche niepowazne. Ale czy te bole moga byc od tego? Badz od tego ze czesto zazywam zurawine poniewaz powracaja mi czeste zapalenia pecherza. Co mam zrobic? Jak dlugo czekac? Czy te bole sa w jaki kolwiek sposob niebezpieczne? Naprawde bardzo sie martwie bardzo długo walczylam z żołądkiem, aby go wyleczyc. I teraz znowu dzieje sie cos nie tak. W Toruniu sa straszne kolejki do gastrologow, a wizyty prywatnie bardzo drogie do 200zl. Nie wiem gdzie mam szukac pomocy i czy naprawde takowe bole jakie miewam od 2-3 dni pod zebrami sa niebezpieczne. Probowalam brac lek przeciwbolowy i przechodzilo na godzine dwie. Dzisiaj bol pod zebrami ustepuje deliktanie, lecz tak jak pisalam powyzej czuje dyskomfort i bolesnosc w zoladku przy odbijaniu. Leki, ktore bralam na zoladek do LanzoLek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę konkretnie odpowiedzieć na te pytania bez bezpośredniego badania. Jeśli jak Pani sama opisuje bóle są związane z patologią żołądka, a na to po opisie wygląda należałoby wykonać gastroskopię i następnie ewentualnie włączyć odpowiednie leczenie. Dolegliwości raczej nie są związane z przebytym dźwiganiem i zażywaniem żurawiny. Warto byłoby wykonać jeszcze RTG odcinka piersiowego kręgosłupa celem oceny obecności lub braku patologii w jego zakresie. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×