Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podbrzusza i w lewej dolnej stronie brzucha


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru tygodni mam sporadyczny ból brzucha, przeważnie w dolnej prawej części. Czasami pojawia sie w całym podbrzuszu, a pare razy kłuło mnie po lewej stronie. Miałam robione badania ogólne co nic nie wykazały niepokojącego. Lekarka stwierdzila, że badania są nie najgorsze, ale nie takie dobre jak w październiku 2008 roku. Podczas pobytu na obserwacji miałam robione badania tj. gastroskopia i kolonoskopia - co także nic nie wykazaly. Przy badaniu kolonoskopii najbardziej bolalo mnie w końcowym odcinku jelita grubego - tam gdzie mnie przeważnie boli lub kuje. Dodam także, że mialam konsultacje chirurgiczną i ginekologiczną. Niestety mimo wszelkich starań nie wiadomo dlaczego brzuch mnie dalej boli. Od 3 tyg. mam problemy z wypróżnianiem - zaparcia i silne parcia na stolec, brak apetytu i osłabienie. Przy wypisie ze szpitala lekarka powiedziala, że to pod wpływem stresu - lecz wg mnie to nie jest przyczyną mojego stanu zdrowia, bo ostatnio nie mam się, czym stresować czy denerwować. Dostałam od lekarza rodzinnego skierowanie do poradni gastrologicznej, lecz boję się, że jak tam pójdę to mi to samo powiedza, co lekarka przy wypisie ze szpitala. Co moze być przyczyną moich dolegllwości skoro gastroskopia i kolonoskopia nic nie wykazały? Czy mogą w poradni gastrologicznej na dolegliwości coś stwierdzić? Czy mogę mieć jeszcze jakies badania co pokazałoby przyczyne dolegliwości? Jakie badanie w takiej poradni moga mi jeszcze zalecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trudno stwierdzić, co jest przyczyną Pani dolegliwości skoro badanie gastroskopowe oraz kolonoskopia nie wykazały nieprawidłowości. Myślę, że jeśli nie miała Pani robionego USG jamy brzusznej oraz RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa to dobrze by było takowe badania jeszcze wykonać – decyzję, co do tych badań musi podjąć lekarz prowadzący. Oczywiście należy zgłosić się do poradni gastroenterologicznej celem konsultacji. Możliwe, że Pani dolegliwości związane są z zespołem jelita drażliwego. Leczeniem takiego zespołu zajmie się gastroenterolog. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama też wczoraj wróciła ze szpitala z wypisem że ból ustąpił. Niestety odebrałam mamę z bólem dołu brzucha ,parciem na stolec i mocz. Cały czas boli. nie pomagają żadne leki przeciwbólowe, ani w szpitalu ,ani w domu..W szptalu zrobiono USG brzucha,prześwietlenie brzucha,badania ginekoogiczne i nic.Jak bolało od 21-11-2013 tak boli do dzisiaj,Nie wiem co robić ,czy wolać pogotowie .Mama dostała hidroxizinum i,paracetamol ,1 tabletki nospy i nadal cierpi.W szpitalu dostawała tralmal .ketonal i inne mocne lekiJest zbolała i zniechęcona do pogotowia i szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie tylko że mnie tak jakby to powiedzieć *ściska* co jakiś czas w okolicy lewej strony podbrzusza i promieniuje do strony prawej. Są to ostre bóle które występują co kilka min. Miałam robione wszystkie możliwe badania na brzuch i nic nie wyszło. Każdy lekaż stawiał inną diagnozę np. Choroby zakaźne lub wrzody żołądka. Bóle mam już od roku a teraz sie nasilają i nikt niewie co mi jest a tabletki nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne bole tyle że po lewej stronie klucia czasami jakby ucisk przy oddawaniu moczu i wyproznianiu czuję to tylko po tej lewej stronie uzeram się z tym od marca i do tej pory to trwa z małymi przerwami obecnie mamy listopad do dolegliwości doszły bole Ledzwi kości ogonowej promieniujace do odbytu bole podczas stosunku po lewej stronie czasami bola mnie cale plecy badania wykonane to usg brzucha - wszystko ok oprocz 10mm torbieli w lewej nerce , rtg kregolsupa wykazalo lewostronna nieznaczna skolioze z poglebiona lordoza , rtg stawow biodrowych wszystko ok , ginekologicznej wszystko w jak najlepszym porządku mocz i morfologia wręcz idealnie. Mam skierowanie do chirurga Na badanie pod katem przepukliny i hemoroidow. Nie wiem gdzie szukać pomocy gineklog zachodzi w głowę czy to może gdzieś podpiąć ale z racji ze badania są w porządku wspomniał coś o e ndometriozie mam przepisane leki Na próbę aby sprawdzić czy bole ustapia czekam na konsultacje chirurga i wtedy zacznę je zażywać zobaczymy efekty konsultowalam do na forum medycznym i dostałam informacje ze to może być właśnie odcinek ledzwiowy i bądź tu mądra ile lekarzy tyle diagnoz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×