Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego oraz wgłobienia jelita


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Mój trzyletni synek pięć tygodni temu miał operację z powodu silnego stanu zapalnego spowodowanego wgłobieniem jelita rozpoznanym dopiero w trzeciej dobie po pojawieniu się bardzo wysokiej gorączki. W efekcie synek miał również wycięty wyrostek robaczkowy, badanie histopatologiczne wyrostka wykazało ropne jego zapalenie. Został wypisany ze szpitala po tygodniu w stanie dobrym, dwa tygodnie po operacji miał kontrolne usg było dobre, jedynie mały podskórny krwiaczek pod blizną. Mimo to mój synek w trakcie lub pod koniec posiłków mówi, że go boli brzuch, czasami skarży się sporadycznie na krótkotrwałe bóle w ciągu dnia, i zawsze rano po obudzeniu. Czy takie bóle nad ranem, podczas posiłków, czasami przed oddaniem stolca są normalne w 5 tygodni po operacji wycięcia wyrostka, bardzo się nimi martwię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez dokładnego badania klinicznego trudno mi przybliżyć powody tych dolegliwości. Często po takich zabiegach na jelitach występują podobne problemu, które jednak systematycznie, powoli powinny ustępować w przeciągu kilku miesięcy. Powodem takich dolegliwości mogą być zrosty jakie powstały po zabiegu. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z pediatrą, który być może zadecyduje o wykonaniu dodatkowych badań (np. USG jamy brzusznej). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dwa tygodnie po operacji wyrostka robaczkowego i również odczuwam bóle w miejscu wycięcia wyrostka nie wiem czy to wina zrostow które zostały po operacji na jelicie co jakieś inne przyczyny bóle nie są aż takie mocne lecz odczuwalne głównie rano i wieczorem Proszę o odpowiedź od czego to zależy czy być może i dieta powinna być jeszcze nadal utrzymana i jak długo mogę mieć takie bóle po wycięciu wyrostka robaczkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×