Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z odbytu w trakcie miesiączki


Gość Paula

Rekomendowane odpowiedzi

Od pół roku w trakcie miesiączki mam krwawienie z odbytu praktycznie przez cały czas trwania miesiączki. Czy to może być przyczyną jakiejś choroby? Mam 33 lata i nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało. Co może być powodem takiego krwawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie należy skonsultować się z chirurgiem. Trudno określić mi konkretnie co się dzieje bez dokładnego badania bezpośredniego. Może to żylaki odbytu, które w czasie miesiączkowania także pękają i krwawią. Chirurg po badaniu wyjaśni co może być przyczyna takich krwawień. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nalezy wykluczyc endometrioze jelitowa. Jest to dosc skomplikowane,gdyz nawet kolonoskopia nie pokaze zmian na jelitach a czasem sa one i wewnatrz jelit. Nalezy udac sie do specjalisty ginekologa-endokrynologa,ktory po wykonaniu badania laparoskopowego, byc moze bedzie w stanie odpowiedziec na to pytanie. Pisze to na podstawie wlasnego doswiadczenia . Uplynelo bardzo duzo czasu zanim postawiono mi wlasciwa diagnoze .Wyniki badan byly dobre i nic nie wskazywalo na przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Joanno Czy możesz podać do siebie adres e-mail? Myślę, że mam ten sam problem co Ty i chciałabym porozmawiać. Badania krwi mam prawidlowe, usg macicy i jakników ponoć wręcz idealne. Tylko skąd te krwawienia tylko i wyłącznie w dniach miesiączki!? :( czasem dzień przed... Nie wiem czy mam udać się na kolonoskopie? Tak planuję, ale zmartwił mnie Twój post. Czy możliwe, że jednak zmiany byłyby widoczne? Dodam, że hemoroidy okołoodbytowe mam wykluczone. Ta krew mnie przeraża swoim wyglądem :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×