Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizny pooperacyjne po usunięciu tarczycy, jaki najlepszy krem?


Gość ewme

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem po operacji tarczycy( luty) , stosuje krem cepam ale jest za mocny i blizna staje się po smarowaniu czerwona, mam również żel contratubex ale niewidze poprawy nadal mam taką okrągłą bliznę. czy może jest jakiś inny środek aby ta blizna stała się płaska i mało widoczna, oraz co można jeszcze stosować? dziękuję za odp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie niestety drogi, ae bardzo bardzo skuteczny, bez porownania w stosunku do contratubexow itd. krem CICATRIX ! mialam blizny juz starsze, 3 letnie i to co ten krem z nimi dzialal to jestem pod wielkim wrzeniem. Mozna nim smarowac co najmniej 2 miesieczne blizny. Nie swieze. Pozdrawiam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Kelo-cote jest najlepszy, jest jedynym lekiem, pozostałe maści i żele to kosmetyki, które dla zmylenia sprzedają w aptece jak cepan contratubex itp. itd. które mają 5% silikonu i automatycznie nazywają *silikonowymi*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu usunięto mi przytarczycę część tarczycy oraz guzka.Bliznę pooperacyjną smaruje cepanem po posmarowaniu robi sie czerwona.Mam pytanie jaki żel stosować ? i czy można sie opalać? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Moja blizna po operacji wycięcia tarczycy całkowicie wyblakła i jest niewidoczna po używaniu silikonowych plastrów na blizny SUTRICON. Plastry są drogie - opakowanie kosztowało ok. 150 zł, ale ja zużyłam ledwie 1,5 plastra. W opakowaniu jest 5 plastrów ok. 5cmx30 cm. Na bliznę wycinałam sobie plasterek 1,5 cm x 10-12 cm i przyklejałam. Plaster można trzymać na bliźnie ok. 3-5 dni, oczywiście ściągając go do mycia. Jest silikonowy, przeźroczysty, więc prawie go nie widać. Blizna zagoiła mi się zdumiewająco szybko, więc nawet nie wykorzystałam całego opakowania. Moje dzieci korzystają z plastra, gdy sobie mocno zadrapią rekę czy nogę i rzeczywiście pomaga. Nie wiem, być może w aptece można się dopytać, czy jest możliwe kupno tylko dwóch plastrów zamiast całego opakowania? Wtedy byłoby taniej. Ale ja nie żałuję, bo Contractubex mi nie pomagał, a po tych plastrach nie mam prawie śladu po bliźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Contractubex plastry. Stosuje się je na noc. Można też na dzień. Plaster nie odkleja się, trzyma i nie przesuwa. Nie brudzi skóry ani ubrań. Blizna ładnie rozjaśnia się i jest płaska. Zapomniałam można ten plaster przycinać do rozmiaru blizny, wtedy opakowanie wystarcza na dłużej . Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastry sa skuteczne, ale moim zdaniem znacznie lepsze są te sutriconu. O wiele cieńsze i wygodniejsze, dosłownie jak druga skóra, w ogóle ich nie czuć i spokojnie można je nosić cały czas. Ja zdejmowałam tylko do mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×