Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krzywy palec u dłoni


Gość Kinia

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy miałam 12 lat miałam złamany palec tóż przy paznokciu.Rodzice się tym nie zainteresowali a ja jak to dziecko tym się nie przejełam i palec nie był leczony.Teraz mam lat 24 i chciałabym coś z nim zrobić bo jest krzywy i bardzo mi przeszkadza jego wygląd.Paznokieć też nie rośnie tak jak trzeba.Czy po takim czasie jest możliwość zrobienia coś z tym?Gdzie można by wykonać taką operację i jakie by były koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że korekta takiego palca powinna być możliwa. najlepiej w tej sprawie skontaktować się z ortopedą. On po zbadaniu Pani zadecyduje czy w ogóle istnieje możliwość korekty wykrzywionego palca, a jeśli tak to jak to zrobić i gdzie, czy trzeba to robić prywatnie, czy można na NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smutna :(

Witam. Ja mam podobny problem ale od urodzenia. Mam dwa krzywe palce, po jednym u każdej ręki. Czy ktoś mógłby mi doradzić co mam zrobić aby moje palce były proste? Jak byłam mała to nie przeszkadzało mi to, ale obecnie mnie to krępuje i wstydze się tego :( bardzo Was proszę o pomoc... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja też mam krzywy palec od urodzenia i to u prawej dłoni na który zakłada się obrączkę . gdy byłam mała mi to nie przeszkadzało lecz teraz musze coś z tym zrobic a strasznie się boje pozdrawiam :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurek.

Mam rowniez dwa krzywe palce *jeden w prawej rece po zerwaniu sciegna,drugi rozplaszczony byl siekiera i zle zszyty,prosze mi pomoc, czy jest jakas klinika,ktora zajmyje sie takimi operacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja też mam krzywe palce u lewej ręki i u prawej ręki te najmniejsze to tak jak bym miała za mało skóry i nie mogę wyprostować i to mi przeszkadza jak złączę ręce do siebie prosto to mam taka szparę wielka i ja mam to już od urodzenia i nie wiem co z tym zrobić czy da się temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak mam z moimi najmiejszymi paluszkami u rąk.Jak złącze palce to tez mam taką szparkę, i kocham ten mój drobny błąd w ,,druku* A juz myślałam że jestem tylko ja i moja mamusia z takim przypadkiem ale takich wyjatkowych ludzi jest więcej .I nie tego drobnego defektu nie oodałambym za nic w świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam ten problem z palcami..! Jak byłam mała niewiem czy to miałam ale zauważyłam w wieku 9 lat a mam teraz 12 lat a krzywe palce mam u prawej i u lewej ręki te najmniejsze i wstydze je pokazać nawet mojej mamie...Prosze coś poradzić ja już z takim czymś nie moge Żyć...!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Od urodzenia dwa najmniejsze palce u obu rąk są bardzo krzywe , kiedys mi to nie przeszkadzalo i nawet tego nie zauwazalam, ale teraz strasznie mnie to krępuje, wyglądają okropnie, coś na kształt Y (bez górnej lewej kreski). zapisalam sie juz do ortopedy, ale chcialabym tez otrzymac jakas rade tutaj, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem. Mam źle zrośnięte palce u prawej dłoni. Jeden z nich jest krzywy. Nie jest to skutkiem złamania palców. W dzieciństwie miałam wypadek, siekierą przecięto mi trzy palce u prawej dłoni. Kości również zostały przecięte, ale lekarze połączyli je. Środkowy palec mam wyraźnie skrzywiony. Pierwsze więzadło (za kością śródręczną) mam pogrubione, dalsza część palca za tym więzadłem jest lekko obrócona, pogrubiona i od kolejnego więzadła wyraźnie skrzywiona w lewą stronę. Palec ten nachodzi na palec wskazujący. Niedawno uszkodziłam go i część palca ponad więzadłem obróciła się lekko w lewą stronę. Mam problemy z pisaniem, odczuwam bolesność. Mam 23 lata, a wypadek miałam w wieku około 3 lat. Lekarze informowali rodziców, że palce/kości będą rosły i nie do końca było wiadomo jak się rozwiną i zrosną. Właśnie wybieram się do poradni chirurgii ortopedyczno - urazowej, pewnie trochę potrwa zanim ewentualny zabieg będę miała, ponieważ mam zamiar zrobić to na ubezpieczenie NFZ. Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwa operacja *naprawcza* tego palca, jakie są możliwości, na czym ewentualna operacja miałaby polegać. Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkole koledzy złapali mnie za palec i w jakiś sposób ta część przy paznokciu się wykrzywiła (jak rozprostuje wygląda normalnie ale nie mogę do końca go zgiąć i podczas zginania palec serdeczny (bo o niego chodzi) , nachodzi na mały . Pielęgniarka szkolna powiedziała że jeżeli będzie bardzo puchł to wtedy do lekarza inaczej nie trzeba ale od zdarzenia minęły jakieś 2 tygodnie a palce dalej nie wraca do normy ( nie boli nie ma już opuchlizny ale dalej jest krzywy) Nie wiem czy jest potrzeba konsultacji z lekarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Byla pacjentka

Jedyna sluszna rada to rada Staplera. Oczywiscie - nalezy skierowac sie do lekarza. Moze nie do ortopedy, lecz do chirurga ręki. W Warszawie moge polecic dra n. med Tomasza matuszewskiego, zajmujacego sie chirurgia reki od kilkudziesieciu lat. Pomogl wielu osobom, ktore znam. Przyjmuje w klinice Model Med - www.modelmed.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,widzę,że nie jestem sam.W czwartej podstawówki koledze chcialem z pięści wjechać,a on odskoczył i ściana przyjęła...Teraz środkowy palec prawej ręki w połowie odchyla się od wskazującego o jakieś 5°..Oczywiście jak to chłopak wyprostować próbowałem..Strzelałem nimnw stronę przeciną zgięciu,zginałem,a nawet wiązałem ze wskazującym sznurkiem... Teraz zaakceptowałem to,jednak możliwości korekty bym nie zignorował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej też mam problem z krzywymi palcami (małymi)u rąk.*/ Kiedyś mi to nie przeszkadzało ale od pewnego momentu zaczynają mnie boleć i nie wiem dlaczego? A mały palec w lewej ręce zaczyna się bardziej wykrzywiać co mogę z tym zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×