Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból głowy a krzywa przegroda nosowa


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Czy przyczyną ciągłego i nieustającego bólu głowy może być skrzywienie przegrody nosowej po uderzeniu? Od 2,5 roku codziennie boli mnie głowa i się zastanawiam, czy może to być spowodowane poprzez niedotlenienie mózgu, lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Tak długi okres występowania bólu głowy powinien zostać dokładnie zdiagnozowany. Oczywiście krzywa przegoroda powstała w wyniku urazu może być przyczyną, jednak należy wykluczyć inne przyczyny dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszne i rozsadzające bóle głowy od 10 miesięcy,mam skrzywiona przegrode nosową od dziecka często rozpiera mi nos amianowicie kosci,potem czoło ,kosci w policzkach,czasem mam zapchana ta jedna dziuke od nosa i ciężko mi sie oddycha nieraz mnie bola skronie zalezy od pozycji przjmowanej,czasem zęby,nieraz w potylicy,taki rozpierajacy lub rozsadzajacy ból,a czasem cała głowa i czuje jakbym mial w niej pełno i jest taka cięzka.Miałem rezonans głowy,EEG głowy,Ekg serca,rtg szyjny tez oki.Mam przepukline na kregosłupie lędzwiowym l4-l5,w szpitalu mówili ze to nie od tego.Dostawałem rozne tabletki na depresje i tez nic nie pomagało,miałem takze roznego rodzaju badania krwi z ktorych nic nie wynikało w listopadzie 23 bede miał operacje przegrody nosa,TK zatok nigdy nie miałem robionych a i jeszcze szumi mi cały czas w uszach dostawalem nawet sterydy i tez nic nie pomagało,cisnienie w oku i dno oka ok.Moje pytanie jest takie czy uporczywe bóle głowy moga byc spowodowane krzywą przegroda nosa?Powinienem isc na ta operacje czy jednak dac sobie z nia spokój?Prosze o odpowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina lat 38/39

Witam Ja też mam ten problem co państwo bóle głowy czołowe,policzkowe itd.Do tego krzywa przegroda nosowa,uczucie zatkanego nosa z lewej strony.NIESTETY U MNIE STWIERDZONO PRZEWLEKŁE ZAPALENIE I NIEDROŻNOŚĆ ZATOK.Bóle głowy mogą być spowodowane zapaleniem zatok,są zatoki sitowe u nasady nosa,klinowe,czołowe,szczękowe.Ja mam akurat czołowe i szczękowe zatoki zapchane i bolesne jak diabli.Ból zatok jest okropny zwłaszcza czołowych oraz szczękowych,przy pochylaniu się,jest uczucie jakby nam coś wypadało z tej naszej główki,ciężkość jakaś występuje. Pierwsze to udać się do laryngologa,opowiedzieć jakie ma się dolegliwości i jak są one nasilone.Ja miałam 3 razy punkcję zatok[okropny zabieg blee] idzie wytrzymać,ale jest to okropne i nie miłe płukanie zatok.Co do przegrody nosowej,która jest skrzywiona,nie poddałam się jej poprawienia,iż ból podczas zabiegu jest niemożliwy do wytrzymania. Jak się to odbywa? nie wiem,czy pisać,by Was nie wystraszyć.Aby poprawić przegrodę nosową lekarz [uf odetchnę] piszę dalej młotkiem lekarskim łamie nos niby jest znieczulenie zrobione,ale to wszystko czuć,ten ból i te naprawianie przegrody.Jak napisałam lekarz łamie nos młoteczkiem,by móc tą przegrodę jakoś naprawić po tym łamaniu noska lekarz wkłada do noska niezbędne narzędzia,aby tę przegrodę naprawić,trwa to do 45 minut ten zabieg i odbywa się na oddziale w szpitalu,po zabiegu pacjent ma nos dwa razy większy jak u kulfona opatulony w bandaże dookoła sińce pod oczami,które utrzymują się ponad tydzień są to tak zwane lima fioletowe. Widziałam na własne oczy jak naprawia się przegrodę nosową,bo akurat ja miałam punkcję zatok,a ten pacjent miał zabieg prostowania przegrody.Mam do dzisiaj to przed oczami ten obraz jego płaczu,bólu okropnego wielkich oczów ze strachu.Lepiej mieć tą przegrodę skrzywioną niż ją poprawić chirurgicznie,ja się nie zgodziłam na to i dobrze mi z tym.Niech jest jak jest,a że wydzielina z zatok spływa po tylnej ściance gardła to niech se spływa,odpluć ją łatwo,niż cierpieć z bólu ponad miesiąc po zabiegu prostowania przegrody nosowej. Przeważnie ból głowy spowodowany jest bólem zatok,ale co również może być to migren na którą cierpię od lat,ból silny jak cholera,kiedy czujemy,że nas łapie migrena szybko sięgamy po lek przeciwbólowy ibuprom 400 mg lub lek na migrenę bez recepty i szybko kładziemy się na łóżeczko zasłaniamy rolety,zasłonki itd.tak aby w pomieszczeniu było ciemno,wyłączyć radia,telewizor nic nie może wam przeszkadzać,musi być zupełna cisza.Można zrobić okłady z chłodnej wody i tak leżeć puki ból nie zelżeje,warto wypić miętę zmieszaną z melisą i posłodzić łyżeczką miodu.Migrena jest okropnym schorzeniem i potrafi nas wymęczyć do 72 godzin,jeśli w porę i na czas nie weźmiemy leku uśmierzający ból głowy,inaczej ból dopadnie nas i do tego dojdą nudności,wymioty.Migrena może tak człowieka wymęczyć,że człowiek przez kilka dni nie może do siebie dojść.No ,ale nie można bagatelizować bólu głowy zwłaszcza silnego i powtarzającego się często,może to być nadciśnienie tętnicze,o którym nie ma się bladego pojęcia.Nie zawadzi iść na wizytę do neurologa,laryngologa,lekarza chorób wewnętrznych. Jak coś służę dalszą radą,poradą własnymi doświadczeniami.Warto zrobić EEG,TK,Rezonans magnetyczny,ale w tym przypadku należy udać się do neurologa,ja miałam te badania i wyszły że to zatoki są winowajcą bólu głowy,oraz migrena o i jeszcze uszkodzenie nerwu trójdzielnego. Czym szybciej zaczniemy leczenie,tym mniej będziemy odczuwać dolegliwości. Skończyłam kurs niedawno ratownika medycznego,medycyną interesuję się od lat często brałam udział jako praktykant przy pomocy osobie potrzebującej pomocy w domu,na drodze czy w szpitalu. Pracowałam w hospicjum. Mimo 38 lat mam wiele chorób przewlekłych również i nerwicę lękową,nadciśnienie,niewydolność zatok przewlekłą,niewydolność żylna kończyn dolnych,migrena,nerwica neurowegetatywna,zespół jelita wrażliwego,reumatoidalne zapalenie stawów,dyskopatia,rwa kulszowa napadowa,zwyrodnienie kręgosłupa, przepuklina międzykręgowa[operacja czeka niebawem] A badań przeszłam mnóstwo gastroskopię,kolonoskopie,bronchoskopię,królik doświadczalny,tyle co wycierpiałam w życiu to moje. Takie jest to życie niestety i życzę dużo,dużo zdrówka wszystkim,którzy tu mają problemy zdrowotne. Trzymajcie się ciepło.Nie poddawać się mi tylko,walczyć nad sobą,pokonać choroby, a będzie dobrze. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ewelina słuchaj ja juz chodziłem po neurologach laryngologach i tak strasznie mi łeb rozsadza i nikt nie wie od czego,mialem rezonans głowy i EEG i wszystko w porzadku niby z sercem tez ok,a ta przegroge mam strasznie skrzywiona i praktycznie zerowy przepływ powietrze chociaz tez bardzo czesto ta lewa strona mi sie zapycha ale wysmarkac sie jeszcze moge a ta przegrode mam od urodzenia,a TK zatok nigdy nie miałem robionych z szyjnym tez ok,nie wiem co mam jeszcze zrobic?Brałem sterydy i nic na ten ból nie pomaga mecze sie juz 10 miechow i z dnia na dzien jest coraz gorzej jak jest ciepło to czesto mi sie w głowie kreci,znowu jak zimno to bardziej rozdsadza łeb,ja vczuje ze mogemiec cos z zatokami ale nie wiemoperacje mam praktycznie za miesiac 23 listopada,masz jakies pomysły?Odpisz prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam irygacje zatok, w domu samemu. Obawialam sie bardzo, ale okazalo sie ze jest nawet troche przyjemne, jak cos wyleci w końcu i to uczucie niesamowitej ulgi. No i leczymy przuczyny, a nie objawy, jak w przypadku brania tabletek. Ja uzywalam akurat Irigasin, pomaga wprowadzic plyn do nosa, jak skoncza sie saszetki do plukania, wystarczy zwykla woda z sola. Na youtubie sa super filmikijak plukac. Bardzo polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×