Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adeocarcinoma invasivum exulcerans G2 recti


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze, Często miałam problemy z wypróżnieniem. Mój lekarz skierował mnie na badanie krwi utajonej, a potem na kolonoskopię. Wynik kolonoskopii: Żylaki odbytu. W zasięgu palca w badaniu per rectum - wyczuwalny guz. Kolonoskop wprowadzono do kątnicy na odległość 80 cm od zwieraczy. 18 cm od zwieraczy egzofityczny naciek bańki odbytnicy obejmujący 3/4 obwodu - powierzchnia twarda - owrzodziała - hist.pat. pasek 2. 18 cm od zwieraczy polip do 2,5 cm na wąskiej ruchomej szypule - pasek 1 do badania hist.pat. Pozostały obszar okrężnicy posiada gładką ścianę z zachowanym rysunkiem naczyniowym. Dgn. Podejrzenie raka odbytnicy. Polip recto - sigmae. Wynik badania histopatologicznego poniżej: 1. Adenoma tubulare cum dysplasia *high grade*. Materiał nie pozwala na ocenę radykalności zabiegu 2. Adeocarcinoma invasivum exulcerans G2 recti. ICD-0 8140/3 Proszę o napisanie co mi konkretnie dolega. Jakie powinno być leczenie i jakie są rokowania. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

1. Gruczolak cewkowy z dysplazją dużego stopnia. (możliwością przemiany złośliwej) 2. Gruczolakorak inwazyjny wrzodziejący w stanium średniozaawansowanym. Na pewno z wynikiem badania trzeba udać się do lekarza, który je zlecił. Kolonoskopię będzie trzeba powtórzyć za 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×