Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to szczelina odbytu?


Gość Izabela K

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Izabela Kot

Witam W marcu miałam robione kolonoskopie gdzie przez przypadek wykryto u mnie szceline odbytu poza pieczeniem od czasu do czasu i niewieliemi bolami nei odczuwalam zadnych dolegliwosci. Do lekarza idalam sie jedank stwierdzil on rowniez szczline odbytu z guzkeim wartowniczm. Zapisal masc stosuje ja i nadal odczuwam jedynie pieczenie i bol ,ale rzadko i nie duzy.Plamke krwi zauwazylam jedynie raz. Dodam ,ze nie mam zaparc , stolec jest miękki. Przeczytalam rak odbytu moze imitowac szczline. Chirurg mowil,ze nie widzi koniecznosci zabiegu ja jednak czuje niepokoj. Jak moge stwierdzic,ze nie jest to nic groznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe badanie przez chirurga jest wystarczającym sposobem wykrycia szczeliny odbytu. Taka przewlekła szczelina odbytu goi się bardzo długo. W przypadku braku efektu farmakologicznego ewentualnie czasami leczy się tą przypadłość operacyjnie. Skoro chirurg nie wysnuł podejrzenia raka to na pewno go tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Pani Izabeli - mam dokładnie taką samą sytuację jak ona, zdiagnozowaną szczelinę i brak krwawień, zaparć, tylko subtelne kłucie w środku. Czy czopki, maść i tabletki pomogły? Czy też stan się zaostrzył. Zresztą będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź - czy jest możliwość, że będzie gorzej, czy raczej będzie się już goić? Nie byłam u zbyt rozmownego chirurga, w sumie to od razu chciał mnie kroić, a przecież mam lekkie objawy, z którymi przecież można normalnie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pomogly mi czopki ruskorex jedank teraz znowu te same probelmy , klucie w srodku, pieczene i swedzenie, sluz to wszystko. Boje sie,ze to nei szczleina tylko rak. bo mam podejrzenie infekcji hpv w szyjce macicy:( a wiemz,e wirus hpv rowniez jest odpowiedzilny za raka odbytu. lekrze mowia,ze to szczelina nie rak. co zrobic ,zeby byc pewnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×