Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie ścięgna prostownika palca III 


Gość Mariola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
09.07 (sobota) uderzyłam ręką mocno o podłogę efektem czego III palec mocno się powykrzywiał (wyglądem przypomina szyję łabędzia z wykrzywiona końcówką palca w kierunku dłoni), nie mogłam zginąć ani prostować palca, pojechałam na pogotowie, wykonali RTG wykluczono złamanie, diagnoza zerwane ścięgno prostownika palca, założone usztywnienie, kupić aparat stacka, zalecono aby jak najszybciej operować - przyjechać w poniedziałek. 
11.07 (poniedziałek) ten sam lekarz nie pamiętał, że miałam przyjechać w poniedziałek... nosić ciągle aparat stacka, dużo odpoczywać, najlepiej nie używać całej dłoni i zapisać się do poradni ortopedycznej, zobaczymy za 2-3tyg...
13.07 z racji dwóch różnych zdań jednego lekarza, wybrałam się prywatnie do ortopedy - Najlepiej nie operować bo często występują komplikacje, trzymać palec w usztywnieniu przez 6 tygodni (pod żadnym pozorem nie ściągać przez cały okres leczenia), palec raczej się nie wyprostuje ale nie będzie w przyszłości przeszkadzał. 
21.07 jestem po kontroli w przyszpitalnej poradni ortopedycznej... Ściągać codziennie usztywnienie, smarować palec kilka razy dziennie maściami rozgrzewającymi na stłuczenia, regularnie masować i poruszać bo zesztywnieje... Na 99% palec do końca życia będzie krzywy, mniej sprawny ale nie będzie przeszkadzał, kontrola w połowie sierpnia. 

W związku z tym, że po każdej wizycie mam inne informacje, nie wiem co w końcu powinnam robić z tym fantem - operować / nie operować; nosić aparat stacka i nie ściągać / ściągać, masować i ruszać... Co lekarz to inne zdanie, pomóżcie proszę co najlepiej robić, jak leczyć, żeby odzyskać sprawność w możliwie najwyższym stopniu, ucieszyła bym się również, gdyby jednak palec się wyprostował ponieważ nie wygląda zbyt estetycznie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×