Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesny guz w piersi i zaczerwienienie wokół sutka


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Być może to stan zapalny, tworzący się ropień. Radzę w tej sprawie pilnie skontaktować się bezpośrednio z lekarzem. On po badaniu zadecyduje o sposobie postępowania (np. śr. przeciwzapalne, antybiotykoterapia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerwienienie i guzek występujące jednocześnie, szczególnie u kobiet karmiących ale także często u młodych dziewczyn MOŻE być zmianą ropną. Tworzy się taki guzek ropny, który się powiększa. Odczuwa się ból, swędzenie i nieprzyjemne kłucie w tym miejscu. Najważniejsze jednak jest by jak najwcześniej udać się do lekarza. Najlepiej ginekologa. W przypadku takiego guzka ropnego lekarz przepisuje antybiotyk doustny. Po paru dniach nie ma śladu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy cos może być nie tak jesli czesto boli lub swędzi mnie prawa piers a ostatnio do tego pojawił sie ból prawej ręki. Dodam do tego ze piers w niewielkim stopniu ale zmieniła lekko kolor na czerwono fioletowy obok sutka mam tak w takim kolorze plamke niewielka ale rzucającą sie w oczy. Prosze o szybki kontakt. Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Andziu nie ma co czekac z wizyta u lekarza!ja mialam ropien na obu piersiach ,dotego jeszcze torbiel zaledwie w wieku 25lat.zwlekalam z wizyta u lekarza i tak po 2 latach trafilam na stol.takich zmian nie ma co bagatelizowac!ja zwlekalam i przez to stracilam ok10 cm.mojej prawej piersi.udaj sie jak najszybciej do lekarza,najlepiej do specjalisty od chorob piersi,zrobi napewno USG,moze sie obejdzie bez zbiegu i wysarczy tylko kuracja antbiotykowa.zycze duzo zdrowia .Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.ja juz od roku mam problem z piersią najpierw był mały guzek potem zaczęło mi ropiec i pękac co miesiąc.nie pomogły żadne antybiotyki a usg nic nie wykazało.poszłam prywatnie i niestety nie obejdzie sie bez czyszczenia.muszą to naciąc jeszcze raz głębiej i powycinać tkanki zakażone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mama od 5 miesiecy,swoje dziecko karmie piersia.Od porodu wyczuwalam maly guzek na lewej piersi.nie przejmowalam sie nim wygladal jak lekko powiekszony gruczol.Od wczoraj ten guz urosl do wielkosci sliwki,to miejsce jest zaczerwienione i boli.zglosilam. sie do lekarza pierwszego kontaktu,wyslal mnie na sor.w szpitalu nie wiedzieli co mi jest,zrobili usg w guzie nie ma zadnego plynu,czyli nie jest to ropien jak podejzewali.Dostalam antybiotyk Zinnat .Jesli do3 dni nie przejdzie to kazali sie zglosic na zabieg.Czy taki antybiotyk moze spowodowac ,ze guz zniknie!?i co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×