Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo silny i ostry ból po lewej stronie tuż pod żebrami, śledziona?


Gość Agnieszka, l.17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka, l.17

Mam 17 lat i od 8 dni odczuwam ból brzucha. Wczoraj znacznie nasilił się on tuż pod żebrami, po lewej stronie. Odczuwałam go również na plecach w tymże miejscu. Wczoraj ból w tammtej okolicy stał się nie do wytrzymania. Z książek i internetu dowiedziałam się, że położona jest tam śledziona. Muszę wspomnieć, iż od 3 lat borykam się z nawracająca anemią spowodowaną bardzo dużym spadkiem żelaza. W czasie pobytu w szpitalu w 2006r. nie stwierdzono u mnie powiększenia śledziony. Jednak, mam również wysoki poziom trombocytów. W związku z zamieszczonymi informacjami mam pytanie. Czy przedstawione przeze mnie objawy mogą świadczyć o problemach ze śledzioną? Nie wiem czy jest to wystarczający powód, aby udać się do mojego lekarza rodzinnego. Bardzo uprzejmie proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To niekoniecznie porblem związany z śledzioną. Ból może wynikać z kamicy moczowodów, odmiedniczkowego zapalenia nerek, dolegliwości żołądkowych. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który Cię zbada i zleci podstawowe badania laboratoryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałam dokładnie taki ból pod zebrami, bylam w szpitalu i te dupy nic nie umiały stwierdzic... */ mialam leukocyty 19.1 a norma jest 8-10 wypuscili mnie bo mi przeszlo po antybiotyku ale jestem 2 tyg po tym i znowu mam goraczke i mnie to boli */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasiorek

hej. mnie od kilku dni strasznie boli z lewej str pod zebrem, bylam u lekarza i mi nic nie powiedzial co to moze byc tylko przepisal mi tabletki *LANBOX *. powiedzial ze jesli po tych tabletkach mi nie przejdzie to mam sie zglosic do szpitala na badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem taki bol z lewej strony w okolicy sledziony to dopiero w prywatnym gabiniecie na usg lekarz wykryl ze mam nieznacznie powiekszona sledzione. Mialem stan podgoraczkowy 37,5. Kazal zrobic badania na mononukleoze i toksoplazmoze i to byl strzal w 10 bo na to bylem chory. Wczesniej nikt nie wiedzial co mi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po porodzie i bol doskwieral mi juz od dłuszego czasu na lewym boku az bol rozprowadzał sie do plecow stwierdzili u mnie na usg powiekszona sledzione o wymiarach 14,4-5,3 jednorodna chciałabym dowiedziec sie cos wiecej bo lekarz ktory mnie badał zlecil tylko badania krwi i kału i niepowiedzial mi nic wiecej tylko ze jest nie wesoło,,,,,to zabrzmiało jak wyrok.......Prosze o jakas porade czy to jest grozne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie to samo bóle pod żebrami po lewej stronie i też w tym samym miejscu na plecach z tym że zaczeło mi sie to nasilac dopiero kiedy zachorowałam dwa dni temu mam kaszel lekką gorączkę bóle gardła bóle nadgarstków kicham smarkam odczuwam kucie w klatce piersiowej (dosyc mocne) byłam u lekarza powiedział że praktycznie nic mi nie jest ale wczoraj jeszcze nie kaszlałam kaszel jest suchy a kiedy kaszle mam dosyc silne bóle brzucha na dole ale bardziej po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nerkośledzionotrzustkojelitoja

mam to samo, ale u mnie zaczęło się bólem jak przy kolce nerkowej! i na to mnie leczono, po miesiącu ból wrócił, jednak z dużo mniejszym nasileniem i boli już wyraźnie z lewego boku za raz pod żebrami, a do tyły jedynie promieniuje, więc być moze wtedy to nie były nerki... Robie badania na nerki, jak wyjdzie OK, będziemy szukać innego winowajcy winnego tego bólu */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ! Jechałam rowerem i upadłam na zamarzniety lód a raczej na droge badzo mocno , nie moge chodzic , śmiać sie nic .Byłam u lekarza lekasz powiedział że mam pekniete żebro co z tego.? zapisał mi 1 tabletke na dzień.? ból nie ustepuje boli jak cholera jakieś lekarstwo cos zeby mnie bolało .? prosze o pomoc ! ...*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~. Martyna

Ja mam od 4 dni ból żeber i pod żebrami i też plecy mnie bolą z tej samej strony co żebra ale najbardziej żebro po lewej stronie i pod żebrem i boli jak cholera, ból nie chce ustąpić doradźcie udać się do lekarza czy raczej nie ma po co ? .. Proszę o pomoc z góry dziękuje . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy z Gliwic

Mam 72 lata*odczuwam bardzo silne klucie w okolicy sledziony.W czasie wizyty u lekarza 1.kontaktu skarzylem sie na te dolegliwosc,Efekt jest taki,ze lekarz przepisuje leki a jakiekolwiek wyjasnienie co do skutku ich dzialania znajduje dopiero po ich wykupieniu na ulotce wewnatrz opakowania.Czesto bywa tak,ze przepisany lek koliduje z innym moim schorzeniem i w rezultacie jest mi zupelnie nieprzydatny.Nie stac mnie na wizyty u prywatnych specjalistow.Jedna SPECJALISTKA CHOROB WEWNETRZNYCH w przychodni w ktorej mam karte czipowa-na moja sugestie o rodzaju mojej dolegliwosci stwierdzila:*pan sie nudzi w domu i wynajduje sobie choroby.A ostre klocie w okolicach sledziony trwa w dalszym ciagu.Doradzcie czy isc ze skarga do NFZ,czy do kierownika przychodni?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic Wam nie wykryją, bo im to na rękę zlecić Wam kupowanie ich leków. Szukajcie pasożytów a znajdziecie źródło Waszych problemów. Z tym że jak je już znajdziecie, to nic Wam nie pomoże prócz mocnej terapii oczyszczającej, a to trzeba robić z głową i wytrwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 21 lat i równiez od jakiegoś czasu mam bóle w lewym boku pod żebrami, czasem pronieniuje do całego kręgosłupa,dzisiaj był tak silny że pojawiły się łzy i ponad 38 stopni gorączki, do tego drgawki z zimna. Miałam badanie usg i badania krwi- wszystko wyszło ok. Nie chce juz chodzic do lekarzy skoro nie wiedza co jest, może jakies rady? jestem wyczerpana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy kłuciu pod lewym żebrem i z boku po lewej stronie, a także silnym bólu lewej dolnej połowy pleców, usłyszałam, że to może być śledziona, ale nie na pewno. Poprosiłam o skierowanie na badania laboratoryjne moczu i krwi (tak - poprosiłam lekarza, bo nie zamierzał mi dawać takiego skierowania ...). Jutro je zrobię. Dziś dostałam Pelarginę 3 x dziennie przez 3 dni i No-Spę Max 2 x 1 przez 3 dni. Wzięłam te leki i trochę mniej boli, ale ból całkowicie nie ustąpił :-( Zobaczę, co wyjdzie z badań. Za 3 dni mam znów przyjść do lekarza ogólnego i dopiero wtedy dostanę skierowanie na USG. Tak to jest w państwowej służbie zdrowia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja miałam takie klucia w jednym szpitalu dali zastrzyk bo to kamica nerkowa na drugi dzień to samo wiec prywatnie do medicover zrobili usg mocz krew dali kroplowke stwierdzili zakażenie układ moczowego cena 750 zł mijają trzy dni ból wraca tak silny ze chodzić nie mogę i znów ostry dyżur i znów usg krew i znów niby infekcja układ moczowego dodatkowo dołączony drugi antybiotyk rano znów to samo tylko dodatkowo ból w klatce piersiowej i znów ostry dyżur saturacja niska szybko tlen poprawia się rentgen i wyszło szydlo z worka całe pluco zalane płynem przyjęcie do szpitala w stanie ciężkim drugi tydzień w szpitalu a tylko niewielka poprawa co my mamy za służbę zdrowia nawet za pieniądze nie potrafili zdiagnozować co mi jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×