Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamany obojczyk i operacja z drutami


Gość LeOn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ostatnio miałem wypadek podczas meczu piłki nożnej w wyniku czego złamałem obojczyk.Pojechałem do szpitala,zrobili mi prześwietlenie i wsadzili w gips.Po tygodniu pojechałem na kontrol gdzie lekarz mi powiedział,że tu sie nic nie zrasta i,że potrzebna jest operacja i że łapiemy to na druty.Przestraszyłem się szczerze mówiąc no ale zrobiono mi operacje i przeleżałem po zabiegu cały dzień w szpitalu(w środe zabieg,w piątek wypis)Jako,że dano mi możliwość wyboru gips lub orteza(tak to sie nazywa?) wybrałem to drugie ponieważ dni ciepłe są a jak wiadomo w gipsie gorąco. Jednak mam teraz wątpliości: czy druty zdołają utrzymać kość na swoim miejscu i nic sie nie przemieści? Jak wygląda wyciąganie ich i czy bardzo boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam druty wszystko jak na razie ok kość i okolice nie bolą ale druty przebiły mi skórę i zbiera się ropa i zrobił się stan zapalny a do wyciągnięcia drutów jeszcze miesiąc można temu jakoś zaradzić ? jakieś tabletki albo może maść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.... jak zbiera sie ropa to trzeba wyjąć natychmiast drut k. Ja tak miałem i miesiąc przed terminem musiałem wyjąć. Wcześniejsze wyjęcie wynika z tego, że stan zapalny może się przemieścić dalej, a wtedy jest nie wesoła zabawa. Oczywiście po wcześniejszym zdjęciu trzeba szczególnie uważać, gdyż obojczyk jest słabo zrośnięty. Ja z lekka się zapomniałem i mi strzelił na nowo :-/ więc mam problem od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio mniałem rozerwane wiązadło barku prawego .doszło do zespalenia wiezadła barkowo -obojczykowego prawego drutem kirschnera.Po wykonanej mi operacji udawałem sie na konsultacje lakarzy w Jarosławiu którzy twierdzili ze wszystko jest w porzadku .wiec po 4 miesiacach stwierdzono ze trzeba usunac druty .poddałem sie operacjiw ktorej operował Andrzej Z.po wypisie szpitalnym, chodzac po konsultacji lekarskiej i pobycie w senatorium odczuwam nadaj ból .W koncu zrobiono mi zdjecie stwierdzono ze pozostał mi pozostałosc igły chirurgicznej .stwierdzono cytujac słowa lekarzy:,,z tym mozna zyc** .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co dopiero miałem operacje i wyszedłem ze szpitala mam drut założony i gips zdjęcie tego mam za miesiąc. Czy będę mógł wrócić do sportu ekstremalnego jakim jest dh, dirt?* proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego cennika: http://www.medicus-bonus.pl/pl/zabiegi_operacyjne_cennik.html cena jest od 3,5 do 5,5 tys. - bez ceny implantu. Z tego co wiem, to plytka tytanowa kosztuje ok. 800 zl drut kirschnera zapewne jest tanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój obojczyk lewy złamałam na skuterze (zwierzyna mi wyskoczyła na drogę) 18 lipca miałam operacje czyli otwarte nastawienie i wewnętrzna stabilizację obojczyka. Wkrecili mi 5 śrub i mam leczenie bezgipsowe. Po 11 dniach ściągnięto mi szwy, bo bardzo ładnie mi sie zagoiło, rtg wykazało,ze zrasta sie jak należy kość,zalecone mam ćwiczenia. Bez chusty trójkątnej chodzę już od wczoraj. Tylko skóra pod zagojonym miejscem tak mnie boli,ze momentami nie wyrabiam. Mam pytanie kiedy mozna zacząć spac na boku ?? chodzi mi o zdrowy bok,bo juz spanie na plecach meczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem wypadek na rowerze i mam złamany obojczyk z przemieszczeniem . Wypadek miałem w środe wieczorem a dziś mamy sobote i dalej czekam na zabieg ... może w poniedziałek mi to zrobią . Martwie sie bo wydaje mi się że powinni mi ro zrobić od razu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pod koniec sierpnia miałam operacje obojczyka i zespolona mam kość płytka i srubami miesiąc chodziłam w ortezie teraz zaczęłam rehabilitację potwornie boli mnie obojczyk a przede wszystkim miejsce gdzie mam włożoną śrubę czy to normalne czy przrsililam rękę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×