Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak długo w szpitalu po usunięciu woreczka żółciowego?


Gość Ada

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze mam pytanie jakie badanie beda mi robione dzien przed usunieciem woreczka i ile sie lezy w szpitalu po usunieciu woreczka zolciowego?kiedy mozna wstac z lozka? i jak dlugo powino utrzymywac diete i czy moze sie nieudac taki zabieg?czy po zabiegu jest mozliwosc wrucenia do normalnego zycia?dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Po zabiegu wraca się do normalnego życia. Po operacji laparoskopowej wychodzi się po 1-2 dniach, przy zabiegu klasycznym po 2-3 zależnie oczywiście os stanu ogólnego. Od metody będzie również zależeć kiedy będzie się Pani czuła na siłach, aby wstać z łóżka. Przed zabiegiem zostaną pobrane badania krwi, moczu, oraz zrobione usg jamy brzusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam końcówkę i mi zrobili bez problemu, założysz podpaskę czy tampon-w zależności czego używasz i nie będziesz musiała zdejmować bielizny dolnej, górna obowiązkowo zdejmuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam zabieg we wtorek wyszłam w czwartek rano.Po operacji zaraz we wtorek wieczorem już chodziła.Nic mnie nie bolało.W sumie prawie nie jadłam przez 4 dni potem powoli ,dietka po tygodniu już normalnie wszystko jem oczywiście gotowane nic surowego.Czuję się świetnie .To było laparoskopowo usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zabieg miałam w tym roku dokładnie 02.01.2017 przyjęto mnie na oddział chirurgii z aktualnym badaniem uzg,w tym samym dniu pobrano mi krew we wtorek 03.01.2017 ok.godz 9 miałam zabieg laparoskopowy po zabiegu cały dzień podawano mi kroplówki nawadniające przeciwbólowe i płyny ustrojowe 04.01 wyjęto mi dren i wtedy kazano wstać z łóżka chodziłam po korytarzu i korzystałam z łazienki co prawda było mi słabo i odczuwałam lekki dyskomfort w okolicy pępka ale ogólnie wszystko było ok.05.01 ok.godz 11 wypisano mnie do domu ze wskazaniem diety wątrobowej ,która obowiązuje przez okres 1 miesiąca po 10 dniach zgłosiłam się do chirurga na wyciągnięcie szwów dziś jestem 3 tydzień po zabiegu wypoczywam chodzę na spacery dużo stresu przed zabiegiem zupełnie nie potrzebnie dodam ,że miałam 70 kamieni wielkości ziarna kukurydzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×