Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenoma tubulo-villosum cum dysplasia non magni gradus


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja Ciocia miała niedawno robioną kolonoskopię oraz usunięte 3 polipy z jelita grubego. Dostała wynik badania histopatologicznego (po łacinie oczywiście). Wizytę u lekarza ma dopiero za 2 dni, ale już jest załamana i myśli o najgorszym. Czy mogłabym prosić o ewentualne tłumaczenie? 1) Adenoma tubulo-villosum cum dysplasia non magni gradus 2) Colitis chronica levis 3) Polypus hyperplasticus Przepraszam jeśli coś przekręciłam, ale wynik Ciocia czytała przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie na polski brzmi: 1) Gruczolak cewkowo-kosmkowy z dysplazją (nieprawidłowy rozwój) niedużego stopnia 2) Lekkie, przewlekłe zapalenie okrężnicy 3) Polip hyperplastyczny (rozrostowy) Gruczolak (zmiana łagodna nowotworowa) jeśli został wycięty w całości to jego leczenie ukończono. Pozostałe wyniki to łagodne stany zapalne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku badania kolonoskopowego stwierdzono polip esicy, ktory został usunięty a wycinek zbadany. Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku badania: Polypus hyperplasticus. Inflammatio chronica mediocris gradus stromatis eius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę prosić o przetłumaczenie: Fragmenta (7) adenomatis villo - tubularis intestini crassi cum dysplasia gravi et adenocarcinoma microfocalis bene differentiatum intestini crassi - adenocarcinoma focalis in adenomate villo-tubularis - materiał we fragmentach co uniemożliwia ocenę radykalności polipektomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poli stepnicy bardzo proszę o odpowiedz co to jest? wiem, ze jest to polip na jelicie grubym maz się z tym zmaga. Wlasciwie teraz nie wiemy co robic ?Usuniecie polipa okazało się zamale i pobrano tylko probki na wypisie pisze po lacinie:Adenoma tubulo-villosum,2) Dysplasia epithelli non magni gradus. Proszę powiedzieć co to oznacza i co robic dalej*Dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×