Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka


Gość smutna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj miałam robioną gastroskopię, niestety bez wycinka i testu na helicobacter, bo mój lekarz przepisując mi antybiotyki (amoksiklav, klabion, contix- tu podejrzewał wrzód dwunastnicy) nie poinfornorwał mnie o odstawieniu tych leków na kilka dni przed badaniem, choć go o to zapytałam. Test na helicobacter robiłam sobie samodzielnie kupując go w aptece* wyszedł pozytywny. Opis mojego badania jest następujący: Przełyk, linia Z prawidłowe. Wpust luźny, w inwersji nie obejmuje instrumentu. Błona śluzowa dolnej części trzonu żołądka i antrum guzkowana. Odźwiernik symetryczny, sprawny. Opuszka dwunastnicy i jej część zstępująca bez zmian. Wniosek: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Moje pytanie brzmi: Proszę o wyjaśnienie tego opisu badania. Czy to jest coś bardzo poważnego? Czy przy tym rozpoznaniu nadal powinnam brać leki, które przepisał mi lekarz? Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzkowana może świadczyć o tym, że w wyniku przewlekłego stanu zapalnego śluzówki doszło do przerostu miejscowego śluzówki w formie drobnych guzków. Naturalne następstwo przewlekłego stanu zapalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o interpretacje wyników, ponieważ z podowu wyjazdu nie mam kontaktu z lekarzem. Endoskopia: Przełyk bez zmian, Linia Z pozazębiana. Wpust w inwersji nieszczelny. Jeziorko śluzowe podbarwione żółcią. Błona śluzowa w trzonie i antrum nieregularnie zaczerwieniona. Odźwiernik, opuszka XII-cy i część zstępująca bez zmian. Badanie histopatologiczna: Przełyk: błona śluzowa żoładka z powierzchowym przewlekłym zapaleniam. Żołądek i dwunastnica: obraz mikroskopowy w granicach normy. Nie stwierdzono zaniku kosmków Wskaźnik Marsha 10/100 enterocytów. Dlaczego w gastroskopi widoczne było zapalenie żoładka które nie ma potwierdzenia w badaniu histopatologicznym, a wyszło zapalenie przełuku które niebyło widoczne podczas gastroskopi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłam na wizycie u gastrologa miesiąc temu stwierdzono refluks. Otrzymałam leki IPP. Mam typowe objawy. Niestety niepokojącym objawem dla lekarza był nocny ból brzucha wybudzający ze snu. Skierowano mnie na gastroskopię, która miała miejsce następnego dnia. Opis zdjęć z żołądka dostałam od ręki: W żołądku zalega jedynie duża ilość kwasu, poza tym wszystko prawidłowe, stwierdzono zarzucanie żołądkowo-przełykowe. Niestety po gastroskopii ból się zwiększył zarówno w dzień jak i w nocy. Doszły do tego większe problemy z wypróżnianiem, wzdęcia, puste odbijanie. Nie piję alkoholu, kawy, nie jem smażonego mięsa.W tym tygodniu uzyskałam wynik gastroskopii: gastritis chronica (+) i brak bakterii HP i nic więcej...żadnej klasyfikacji ani nic...Niepokoją mnie jednak męczące mnie wciąż dolegliwości. Czy będzie konieczna zmiana leków? Czy mogę podejrzewać, że zostanę skierowana na powtórną gastroskopię bądź USG? pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nikola1234

Witam mialam robiona gastroskopie z wycinkami wyszlo zapalenie blony sluzowej zolodka a na wycinkach cos takieg gastritis chronica++,atrophica++ II. duodenitis chronica no-specifica(+/++) cechy zaniku kosmków XII-czych nieobecne co to oznacza bo lecze sie juz na to dziadostwo pol roku a najgorsze jak cos przesadze z jedzeniem to prawie mnie rozrywa taki bol a profesor radwan mowil ze to nie moga byc takie bole od zapalenia cos sobie wymyslam bralam helicid controloc ortanol i gowno daje jak jestem na diecie ostrej to ok a jak cos nie tak to bol, prosze o pomoc bo ja kocham jesc i jestem bardzo smutna i podlamana czy to gowno da sie wyleczyc. pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo , do tego zółćw zoładku i relfuks. Jestem na diecie juz prawie rok. Raz jest lepiej, raz gorzej. Najgorsze sa gazy i odbijaniei przelewanie w brzchu.. Też masz takie objawy? Czy komuś udało się to wyleczyć? pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×