Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stabilizator DIAM


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

w śierpniu 3 lata od wstawienia diam miałam po 2 tygodniach wrocic do pracy a od 3 lat jestem na rencie ból jest 5 razy wiekszy niz przed operacją,operacja powikłana ropniem,a na dzień dzisiejszy pszeszlam 15 konsultacji i nikt nie wie jak mi pomoc,czy ktoś niał podobną sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowaliście rehabilitacji metodą PNF? Ja mam dużą przepuklinę L4L5 oraz pęknięty dysk L5S1+ kilka torbieli Tarlova 2,5 cm na poziomie S2S3. Jak narazie nie podjęłam decyzji o operacji, a proponowano mi wstawienie DIAMa w Wojskowym Szpitalu we Wrocławiu. Z podjęciem decyzji wstrzymałam się narazie na jakiś czas, ponieważ korzystam z rehabilitacji + ćwiczenia PNF indywidualne. Przyznam ,ze tylko te ćwiczenia mi pomagają. Po 10 dniach ćwiczeń jestem w stanie odstawić leki chociażby na miesiąc,dwa.Tak więc staram się rehabilitować co 2 miesiące w międzyczasie ćwiczę w domu. Mam nadzieję,ze to pomoże jeżeli nie w tedy w ostateczności zdecydyję się na operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W marcu 2008r miałam wstawiany stabilizator DIAM na odcinku S1/L5. Po operacji czułam poprawę przez miesiąc. Przez cały czas bóle dokuczają, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Na dzień dzisiejszy rezonans wykazał drugą przepuklinę na L4/L5 i lekarz ponownie zaproponował Diam, co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janek z Krakowa

Jestem 10 dni po wstawieniu DIAM L4-L5. Czuję się dobrze, rana coraz mniej, prawie już nie dokucza. Jaki należy prowadzić tryb życia po zabiegu: przede wszystkim leżeć? Jak dużo można chodzić, jak długo? Ja wychodzę już na godzinne spacery, po domu też dużo chodzę. Czy nie przesadzam? Na czym będzie polegała rahabilitacja po miesiącu od zabiegu? Gdy rana całkiem się zagoi to trzeba stosować w tym miejscu jakieś masaże, by nie porobiły się blizny? Kiedy będę mgół wsiąść za kierownicę? Może ktoś podzieli się własnymi doświadczeniami albo zaleceniami lekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ..... Ja już zapomniałam że mam Diam w sobie hahahah. Jestem 5 miesięcy po operacji i wstawieniu stabilizatora. Czuję się fantastycznie i już od dwuch miesięcy jestem na pełnych obrotach w pracy. Jestem bardzo zadowolona że sie na tą operacje zdecydowałam.Rehabilitacji żadnej nie miałam dużo spacerowałam. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Janka - nie przeholuj z aktywnością zaraz po operacji, ja jeszcze w szpitalu za dużo spacerowałam po korytarzu i od razu odczułam tego skutki :( Powinieneś wykonywać proste ćwiczenia rozciągające nerwy, które rehabilitant w szpitalu powinien cię nauczyć. Bliznę można smarować po zejściu strupa maściami typu Cepan, czy Contratubex. Jak zejdzie opuchlizna można masować(http://marszalek-osteopatia.pl/15922/38212.html) Miałam robiony DIAM na poziomie L5/S1 9 miesięcy temu, niestety żadnej poprawy nie było. Na razie przepisują mi ciągle leki i rehabilitację, ale chcą mnie kroić drugi raz. Do Ani - w literaturze wszędzie zaznaczają, że wstawienie DIAMu przeciąża kolejne piętro, często wyższe. Może uzyskaj opinię drugiego lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa dziękuje za odpowiedź. Ja jestem po konsultacjach 3 lekarzy i każdy mówi coś innego. Pierwszy - niby uszkodzone mogą być nerwy, drugi proponuje odbarczanie przepuklin ( okres oczekiwania na zabieg od 1 do 1,5 roku) a ostatni chce wstawić kolejny DIAM. Ja już cierpię od 8 lat i nie mam już siły na kolejne lata.... Co robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was wszystkich tak czytam sobie wasze wypowiedzi ja też pół roku temu pisałam na tym forum też przeszłam dwie operacje pierwszą 26 maja 2010 a drugą 26 listopada 2010 roku w maju wstawili mi diam i zero poprawy a w listopadzie zrobili mi operacje typu alif poprzez dojscie przednie mineło pół roku a ja ciągle czuje ból nie tak mocny jak przed ale czuje nie ma dnia żeby nie bolało , ale można wytrzymać lekarz powiedział ze jest wszystko ok a boli bo boli tak może bolec do roku takze sama niewiem co mam o tym myślec teraz zapisuje sie na rehabilitacje bo dopiero po pół roku mi wolno ,ale na pewno niedam sie już nigdy na operacje przeszłam to strasznie pozdrawiam was ~~`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem 46-letnim facetem z Warszawy. Mialem przepukline L4/L5. Mialem bóle kregoslupa, ale do przezycia... funkcjonowalem zawodowo, masaze u rehabilitantow itp. Po nieszczesliwym potknieciu, ruch do przodu, przeszylo mnie *pradem* przez cale cialo, ledwo dotarlem do domu i juz nie moglem sie ruszyc... Po ponad 3 tyg. oczekiwania w bolu, zostal wykonany zabieg (operacja) w Szpitalu Praskim w Warszawie, przez dr Glowackiego. W tej chwili jest to piaty dzien po operacji, czuje tylko ze mam szycie na kregoslupie (rana czysta, nie czuje by cos sie dzialo). Od nastepnego dnia po operacji moge chodzic, choc powoli, bo od lezenia mam zaniki w miesniach nog (stracilem ok. 7 kg w tym czasie, glownie z masy miesniowej). Generalnie czuje sie dobrze, choc nadal slabawo. Duzo leze, troche chodze po domu. Po miesiacu mam zaczac rehabilitacje... Mam nadzieje, ze wszystko ulozy sie bez komplikacji :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam wstawiony DIAM medtronic 12mm , / + fenestracja L4/L5 discektomia , spondyledoza lędzwiowa + wszczepienie międzykolczastego urządzenia do dekompresacji wyrostka kolczastego ..tydzień po operacji w Jastrzębiu Zdroju ,, nie mam już tak dużego bólu wcześniej promieniował do prawej nogi , straszny ból nawet w nocy ,, z tego bólu zostało ok10% mam nadzieje że zniknie i to jak rana się wygoi + rehabilitacja ,, marzę żeby PRACOWAĆ... ile można leżeć... ALEXANDER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex mnie tez operowal neurochirurg z jastrzebia zdroju 4 lata temu , pol roku nie pracowalem potem zostalo mi 1,5roku do emerytury na dole w kopalni ,przepracowalem,a moj DIAM ma sie swietnie .obecnie jestem emerytem .Tobie zycze powrotu do zdrowia i zapewniam Cie ze lekarze z neurohirurgii w woj szpitalu w jastrzebiu zdr na czele z ordynatorem sa najlepszymi facowcami w tej dziedzinie w europie .Za kilka miesiecy bedziesz w pracy. POZDRO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek40

Witam.- Ludzie podawajcie do siebie - e-maile lub tel......Chciałbym porozmawiać ale nie poszecie kontaktu szukam kontaktu z os. którtym DIAM pomógł i os.o podobnych objawach tj* kręgosłup nie zawsze boli ale zawsze siadanie sprawia ból do nogi ze nie moge prowadzić auta ponad 15-min a po 1godż. jestem tak załatwiony obolały do rana mimo 12godz. leżenia ,leków, urz.Tens domowego Czytam o waszych nieudanych operacjach i dlatego zaczynam się bać i wątpliwości czy dać sobie wszczepić proponowany Diam?Jestem już po kilku operacjach * PLDD, potem implant Inter-s, potem miałem 2 x usuwane bilnowacenie okołokorzonkowe a ból promieniujący do nogi nie minoł a to już 10 lat się męczę i nie moge siadać/jedynie na kilka minut/. Sam kręgosłup mnie czasami wogóle nie boli i nie bolał na początku do 1 -szej OP a mimo kilku OP promieniowanie do uda jest bardzo bolesne. Ostatnio przeszedłem 3 blokady prognostyczczno- diagnistyczne w Zakopanem. Jesli ktoś chciałby wymienić wspólne doświadczenia to czekam na list na Porównajmy nasze MRI Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diam-owcy Prosze o kontakt lub podawajcie swój dla bezpośredniego kontaktu Mi po 1 mcu po OP z Diamem na poz. L4-5 pozwalają wszystko/ dźwigać /pracowac/ itp Jak Wam zalecano? Przed OP operacją i teraz po bez różnicy* nie mogę siedzieć z powodu nasilen bólów do Uda z tyłu. Muszę nadal Tramal, Tens w domu,nie ruszać się Odpiszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 2,5 tyg po wszczepieniu DIAM-u. Na razie muszę dużo leżeć, ewentualnie chodzić, jak najmniej siedzieć, nie mogę nic podnosić ani się schylać. Ból jest na tyle znośny, że czasem tylko łykam jedną Pyralginę i ból mija. Rana dobrze się goi. Mi przez 3 miesiące lekarz kazał się oszczędzać, a potem zobaczymy jak będzie. Mówił, że przystosowanie się stabilizatora do kręgosłupa może potrwać do roku. Na razie najwięcej trudności sprawia mi dziwne uczucie przy chodzeniu, jakby mi coś uciekało i nie chciało ze mną współgrać, muszę delikatnie trzymać rękoma za plecy, wtedy idę swobodnie. Na razie nie jest źle, ale mam nadzieję, że nigdy więcej nie będzie potrzebna żadna operacja*) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Borykam się z bólem od 3 lat .Po rezonansie wynik wypadnięcie dysku L5-S1 ,centralna przepuklina 8min. na poziomie L4-L5 .Regularnie chodzę na basen ,ćwiczę .Rezultat w ciągu 3 lat od początku choroby 1 rok na chorobowym L4. Mam 33 lata ,chcę się poddać operacji w szpitalu w Jastrzębiu Zdr. metodą DIAM . Pytanie odnośnie diam ,czy ja mogę zasugerować że chcę ten inplant ,czy o tym decyduje lekarz ? Jeśli będę miał zoperowany poziom L5-S1 co z poziomem wyżej z czasem następna operacja ? Proszę o podpowiedzi . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISKAR *mnie wszczepili DIAM fachowcy z Jastrzebia zdr w 2008 roku izapewniam Cię że są najlepsi dziś mógłbym samochodem z wodzislawia zajechać do Międzyzdrojów bez postoju (tylko na siku) przed operacją po dwóch godzinach jazdy już nie mogłem znależć optymalnej pozycji .wykonuję wszystkie prace .codzinnie też ćwiczę.dlatego nie zastanawiaj się neurochirurdzy z Jastrzębia przywrócą Ci radość życia.Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wizytę na 30.10.2013. u neurochirurga ,ustalenie terminu oraz sposobu zabiegu . Po przeczytaniu mnuuustwa forów itp. wydaje mi się że operacja wraz z wstawieniem diamu jest najlepszą alternatywą . Na jakiej zasadzie zakwalifikowałeś się do implantu Diam ? Dziękuje za słowa otuchy . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Iskar ja jestem po operacji 12 miesięcy i jest wszystko OK. ale tak jak Jan staram się ćwiczyć stała kontrola u swojego neurologa .Natomiast mnie lekarz który badał mnie w szpitalu zaproponował diam nawet wtedy nie wiedziałem co to jest po konsultacji z innym też mi zaproponował diam więc jeśli chcą tobie go wszczepić myślę żebyś się nie zastaniawiał. Mnie operował dr. Grzegorz Kiwic jest znkomitym fachowcem ale z tego co wiem to niestety mo odległe terminy. Przyjmuje w Rybniku na placu Wolności Pozdrawiam Alex Ps.Jak będziesz po operacji staraj się o rehabilitację po operacyjną to jest podstawa szybkiego dojścia do zdrowia polecam Rybnik Orzepowice są świetni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Alex dobrze że piszesz o ćwiczeniach i o rehabilitacji po wszczepieniu DIAMu bo wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych to podstawa normalnego funkcjonowania.Ja mialem operację w JAS.ZDR.w2008 .Obecnie jestem emerytem,ale ćwiczę codziennie 2x po pół godz pozatym rower i normalne prace w ogrodzie i w domu .Czuję się świetnie.namawiam wszystkich do aktywności fizycznej .Pozdrawim wszystkich zDIAMem życzę dużo zdrowia i pogody ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sprawa wygląda następująco : Po wizycie u neurochirurga , termin operacji na luty 2014,poziom L5S1 i mam mieć wstawiony implant międzykolczasty o nazwie *black jack * (lekarz zapewnia mnie że na ten poziom kręgosłupa l5s1 jest on przystosowany ,zaprojektowany }. Operację mam mieć w MIKOŁOWIE , robioną przez lekarza neurochirurga z Jastrzębia . Oczywiście zawsze jeszcze są pytania ,ktoś z forumowiczów ma wstawiony taki implant ,BLACK JACK ? I jeszcze czy ktoś z was był pacjentem szpitala w Mikołowie ?{opinie} Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,Iscar szpital jest owszem ważny ,ale najwazniejsze jest ,że będzie operował Cię lekarz z Jas.Zdr .Mnie też wstawił implant lekarz z Jas.Zdr ,ale w szpitalu w Wodzisławiu śl w 2008 r.Dzisiaj czuję się świetnie .Pozdrawiam i wierzę że za kilka miesięcy będziesz cieszył się nową lepszą jakością życia.PS.po operacji niezapominaj o ćwiczeniach to bardzo istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×