Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stabilizator DIAM


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem 33-letnim facetem mieszkającym w Warszawie. Sport jest częścią mojego życia a w zasadzie był do około 2ch lat temu kiedy zaczęły się problemy z prawą nogą. Początkowo mrowienia, chwilowe bóle itp... ale bez niedowładów.Wizyta u rehabilitanta, jednego, drugiego następnie rezonans i konsultacje neurologiczne, Warszawa, Łódź, Katowice, bla,bla,bla i nic. Moje objawy, wszelki odruchy i zakres ruchomości dla każdego neurologa były w granicach normy i nie kwalifikowały do skierowania na operację. Wiadomo, byłem ostatnią osobą, która chce się dać kroić więc nie naciskałem. Po roku moja aktywność spadła do 5-10cio minutowych spacerów z odpoczynkiem na ławeczce, dziadek!! Jeżeli doszło do takiego stadium myślę, że są nikłe szanse aby *naprawić* człowieka ćwiczeniami, rehabilitacją... chinką!! Oczywiście każdy przypadek jest inny więc szanse są. W moim przypadku jednak było inaczej. W poniedziałek tj. 16.08.2010r., dysk między L4-L5 wylazł sobie znacznie dalej niż dotychczas w zasadzie bez przyczyny i wcześniejszych objawów. Skutki: w ciągu 2-3 h zostałem totalnie obezwładniony z poniedziałku na wtorek wezwany lekarz zaaplikował mi końskie dawki zniecz. i nic!!! We wtorek żona przetransportowała mnie (na pace busa, ryjem do gleby z lekko uniesioną i zgiętą lewą nogą bo jedynie taka pozycja pozwalała wytrzymać bez efektu jaki można porównać do wbicia przez dentystę czegoś w odsłonięty nerw zęba z tą różnicą że to nie ząb tylko całe ciało) do Konstancina do CKR. Scena rodem z komedii kiedy obsługa transportowała mnie do neurochirurga. Wtedy nic nie wiedziałem o CKR. Jest wiele tańszych miejsc w Polsce oferujących podobne usługi. Liczę się z kosztami. Dzisiaj, tj. 20.08.2010 jestem w domu po operacji usunięcia znacznej części jądra dysku L4-L5 oraz został wszczepiony DIAM między wyrostki kolczyste w celu stabilizacji L4-L5. Wyszedłem na własnych nogach!!!!!! Oczywiście po odpowiedniej dawce morfiny ale to po operacji norma. Wnioski: operacja planowana ale bez ostatecznej decyzji czyli odkładana w czasie a może poćwiczysz....itd. Nie umówiłem terminu by wykonać operację na koszt funduszu. Czas oczekiwania różny ale w stanie jakim się znalazłem nawet 2-3 miesiące były abstrakcją!! Operacja, zakres wyżej opisany w CKR to koszt 20 tyś .zl. ale w pełni profesjonalne obsługa i krótki czas (4 dni) do wyjścia. Operował dr Lis., bardzo konkretny Gość. Wiedziałem, że rozmawiam z facetem który z kilka godzin będzie mi dłubał w kręgosłupie. Pytanie odpowiedz. Info dotyczące zwiększonych kosztów ze względu na aktywność fizyczną (diam) z 16 do 20 tyś. 4 tys to cena za zmniejszone ryzyko nawrotów. Teraz 2 tyg. leżenia i 6 tyg. oszczędzania sie + rehab. oczywiście. Jak na razie bez kłopotów!!!! Kończąc albo robić operację wcześniej albo trzeba sie liczyć z wydatkami ale warunki super. , c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet-gdzie byłaś operowana,jak dlugo miałaś podłączony cewnik,czy z miejsc intymnych trzeba koniecznie usuwać włoski do zera?Czy leki przeciwbólowe pomagały Ci na tyle,żeby np.uciąć drzemkę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam majka do operacji diam nie podłaczali mi cewnika to chyba zależy od szpitala myslę ze depilowanie się jest niepotrzebne bo operują cię przez dojscie tylne przez plecy co do leków przeciwbólowych to pomagały oczywiście siostrzyczki dbały o mnie żeby jak naj mniej bolało piewsza doba była nieprzespana a koleje już spałam dobże tak ze trzymaj sie będzie dobrze ja jestem z pomorza i tu też byłam operowana pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj wróciłam ze szpitala z Wrocławia gdzie byłam operowana metodą Diam kręgosłupa lędzwiowego w 4Wojskowym Szpitalu Klinicznym lekarze bardzo mi pomogli i to ze czekałam rok czasu z decyzją to był mój bląd i ból który był już nie do zniesieni szkoda tylko że nikt wcześniej mi nie doradził żebym to zrobiła a nie tak bardzo cierpiała dlatego nie ma się nadczym zastanawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Krystyno,ja podobnie jak Pani miałam propozycję od neurochirurgów z tego samego szpitala o koniecznosci operacji metodą DIAM,ciągle się boję podjąć decyzję ale mam dni,że ból zwycięża.Ciekawa jestem jaki miała Pani wynik rezonansu i objawy?Ja mam okrężną wypuklinęL5-S1 z uciskiem na oba korzenie nerwowe,i modelująca worek oponowy,drętwieje mi prawa noga,mam dni,że nie mogę usiedzieć ból rozsadza mi kości pośladkowe,skurze łydek,ból przy pochylaniu się.Możę Pani odpowiedż doda mi większej siły do podjęcia decyzji.Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zgadzam się w 100% z wypowiedzą Pani Krystyny, nie ma na co czekać, tym bardziej, że z zwykle nie jest to przyjemne oczekiwanie, zastanawianie się itd. tylko na co tu czekać? Test wtrzymalości? Jestem 1,5 miesiąca po operacji L4-L5 usunięcie części dysku.... i pszczepieniu diama...REWELACJA!!! Objawy ustąpily (a był to trudny do *opanowania* nasilający się ból prawej nogi). Tak więc po 2 latach wracam do *życia*. Jeżeli jest możliwość wykonanie operacji w odpowiednim miejscu i przez chirurga wykonującego tego typu zabiegi to wg. mnie należy to zrobić. Nikt nie podejmie tej decyzji za Nas bo ryzyko jednak istnieje. Należy zaznaczyć, że WYKONAŁEM zalecenia i dosłownie leżałem przez pierwsze 4-5 tyg., żeadnego spaceru, auta.... Wstaję, no to zobaczymy... c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Anet-Bydgoszcz,ponieważ uważam ,że najlepsze osiągnięcia w tej dziedzinie ma 10 Wojskowy Szpital Kliniczny,a w szczególności ekipa pod nadzorem prof.Harata.Poznałam juz kilka osób wywodzących się spod jego ręki,którzy chwalą wszystko co było związane z chorobą i zostało *naprawione*.Na wielu forach polskich i zagranicznych można przeczytać setki podziękowań i pozytywnych opini.Sama byłam na wizycie u profesora i jakoś tak bez żadnych obiekcji zaufałam jemu .Dodam,że ów profesor nie był moim pierwszym lekarzem .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek 28 lat. W Lipcu 2010 byłem operowany w CKR Konstancin przez dr Lisa. Przepuklina L4/L5 ze stabilizacja DIAM. Po 2 dniach od operacji zostałem zwolniony do domu. Po 2 tygodniach wróciłem do pracy a po 3 miesiącach rozpocząłem rehabilitację także w CKR. Polecam ten ośrodek i mogę potwierdzić, ze dr Lis zna się na rzeczy, konkretny facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drugiej operacji,pierwsza to było usunięcie dysku z przestrzeni L4iL5. Nie było poprawy, dlatego poddałam się po roku operacji, metoda DIAM którą zastosował doktor Sakowski z 4 Wojskowej Kliniki we Wrocławiu była jedyną którą mógł zastosować w moim przypadku.Jestem po zabiegu 2 tydzień i ból lekko ustąpił,ale na plecach czuję duży ciężar jak chodzę,muszę podtrzymywać pośladki wtedy jest lżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drugiej operacji,pierwsza to było usunięcie dysku z przestrzeni L4iL5. Nie było poprawy, dlatego poddałam się po roku operacji, metoda DIAM którą zastosował doktor Sakowski z 4 Wojskowej Kliniki we Wrocławiu była jedyną którą mógł zastosować w moim przypadku.Jestem po zabiegu 2 tydzień i ból lekko ustąpił,ale na plecach czuję duży ciężar jak chodzę,muszę podtrzymywać pośladki wtedy jest lżej .Podczas operacji złamał się wyrostek kolczasty i wstawili mi dwa stabilizatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Olat leczę się na kręgosłup,przyczyna moich dolegliwości to ciężka praca.Pod koniec zeszłego roku praktycznie nie mogłam już chodzić, odcinało mi nogi taki ból kręgosłupa.Mój wspaniały lekarz doktror Krauze polecił mi DIAM,do mnie należała tylko decyzja tak lub nie? Jestem już 3 tygodnie po tej operacji, jestem bardzo zadowolona. Oczywiście przez pierwsze dwa dni ból był straszny, ale teraz czuje że mogłabym tańczyć.Polecam tą metode, polecam doktora Krauze,polecam klinike w Bielsku Białej.Pozdrawiam wszystkich DIAMowiczów Sarna8@vp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DIAM od2005r. mała poprawa. Bóle do nóg/ chromanie neurogenne, Rok temu kolejne 3-cie*usunięcie blizn i zrostów L/S z zastosowaniem seperetora* tj* gellu śródoperacyjnie który hamuje rozrost sztywnych blizn i zrostów tam głęboko kKorzonków/ w internecie -prace naukowe*opinie że nic nie daje i jest żadko stosowany/ jednak należy próbować -w końcu go produkują-może indywidualnie zwolnic tworzenie się blizn które potem uciskają nerw, rdzeń choc u mnie w mniejszym stopniu niż uprzednio usuniete protruzje,bulgingi,zrosty. Odbyło się w2010r.w Zakopanem forum ortopedyczne* międzynarodowe* odsyłam do tego tematu..........wg. danych w necie. Nie ma pocieszenia dla bliznopajentów...........pozostajemy w bólach .......i ew* kolejnych wycinkach blizn z blizn. Pozdrawiam*. Jeśli ktoś wynajdzie metodę króra ukaże się w necie to dajcie znać Czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moi drodzy, koniec leniuchowania......... wracam do pracy , czuję się na tyle dobrze że nie chce siedzieć już w domu.Mam nadzieje że teraz będzie już tylko lepiej. Życzę wszyskim szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×